Zářijové knižní chvilky v Domu knihy Ostrava

Školní prázdniny mi právě skončily, už jsem opět na kolejích v Ostravě a bedlivě sleduji, co se děje v Domě knihy. Tentokrát jsem pro vás vytáhla čtyři zajímavé posezení. Tak které navštívíte vy?

Zářijové knižní chvilky v Domu knihy Ostrava: Sebastian Rainer - Mysterium tremendumSebastian Rainer

– 15. září v 16.00
– představení románu, promítání
– vystavení unikátního rukopisu vázaného v lidské kůži

Mysterium tremendum
Unikátní thriller odhalující nejtemnější zákoutí lidské duše. Kam až je člověk schopen zajít? Příběh odhaluje události ze 70. let, kdy mladý výtvarník způsobí autonehodu.

Zářijové knižní chvilky v Domu knihy Ostrava: Petra Dvořáková  - Flouk a LílaPetra Dvořáková

– 21. září v 16.00
– beseda, autogramiáda
– držitelka ceny Magnesia Litera

Flouk a Líla
Nádherně ilustrovaná kniha určena především pro malé čtenáře, kterým přibližuje rozdíly mezi vztahy v reálném světě a tom virtuálním. Sledujeme přátelství kocoura Flouka a počítačové myši Líly. Flouk je mrzout, možná nafoukaný a prý i kouzelný. Líla je zase zvědavá, má na facebooku mnoho přátel a jednoho takového chce poznat.

Zářijové knižní chvilky v Domu knihy Ostrava: Jiří Padevět - Krvavé fináleJiří Padevět

– 24. září v 16.00
– beseda, autogramiáda
– držitel ceny Magnesia Litera

Krvavé finále
Další průvodce historii od Jiřího Paděvěta, která tentokrát sleduje zločiny páchané mezi březnem a květnem 1945 na území naší republiky. Publikace je členěna dle krajů a dozvídáme se protipartyzánských operacích, potlačování povstání, transportů smrti a dalších situací, kterými postihla válka obyvatelstvo.

Zářijové knižní chvilky v Domu knihy Ostrava: Michala Jendruchová  - Už je to za mnou: Anorexie a jak se s ní vyrovnatMichala Jendruchová

– 30. září v 16.00
– beseda, autogramiáda

Už je to za mnou – Anorexie a jak se s ní vyrovnat
Michala Jendruchová vážila ve svých 30 letech pouhých 32 kg, díky kterým neměla velkou šanci na přežití. Nakonec se ovšem psychicky vzchopila, aby dokázala čelit tomu, že „je tlustá a musí zhubnout“. Ve své knize čtenáře provádí tímto bojem, přidává navíc i náhledy jejích přátel, rodiny a lékařů.
Knihu napsala s myšlenkou pomoci podobně postiženým dívkám i jejich rodinám a okolí, aby věděli, co si s takovouto nemocí počít.

Tak které posezení, beseda či autogramiáda vás láká nejvíce? Nezapomeňte si rezervovat místo na e-mailu rezervace.ostrava@knihcentrum.cz.

Jinak pozor, do konce září probíhá Knihobraní, kdy čím více knihnakoupíte, tím větší slevu dostanete. A nakonec si také můžete tento měsíc zasoutěžit o vstupenku o Hasičského muzea, kterou získá návštěvník s nejzajímavější otázkou.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *