Zámecký skleník Lednice

Lednický zámecký skleník je místo, kam se určitě ráda opět vrátím, protože nemusíte být botanik, abyste dokázali ocenit neuvěřitelnou atmosféru, kterou na vás dýchne zdejší vytvořené prostředí.

Zámecký skleník v Lednici je nádhernou ukázkou mohutných tropických stromů, neobvyklých rostlin, ale také nádherných pestrobarevných květin. Aby zde všechny rostliny mohly prospívat, je potřeba upravit teplotu a vlhkost a ejhle, najednou máte pocit, jako byste se ocitli na jiném místě. Ale nemusíte se bát nebezpečných tvorů – jediné, co zde žije, jsou barevní kapříci v zdejším jezírku.

Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice

Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice

Pokud jste přeci jen odborník, můžete si u vstupu zažádat o očíslovaný seznam rostlin, které ve skleníku naleznete. Mimo jiné se kromě květin můžete kochat i neuvěřitelnou architekturou. Skleník je sestaven z malých tabulek skel a podpírán je dekorativními sloupy s rostlinou výzdobou.

Další tematické články

Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice

Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice

Tato technická památka je 92m dlouhá, 13m širok a 10m vysoká. Nádherné pestrobarevné květiny zde naleznete v každém ročním období, tedy kromě ledna, kdy je z provozních důvodů skleník uzavřen. Celý zámecký skleník, vytvořený pro potěchu oka, si projdete sami svým vlastním tempem a zaplatíte za tuto příjemnou podívanou 60 Kč, zlevněné vstupné je pak 40 Kč.

Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice

Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice Zámecký skleník Lednice

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *