Zábavní vědecký park Vida!

Přemýšlíte nad tím, proč je zvolen právě tento název a co vlastně znamená? Je to takové to jásavé zvolání: „Vida, tohle jsem nevěděl!“ Právě tohle je zábavní vědecký park Vida!, kde si vše můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Park je vhodný jak pro malé, tak i velké, vše si sami vyzkoušíte, sami zažijete. Pohlédnete na naši planetu v širokém měřítku, zjistíte něco málo o celé civilizaci, dokonce i sami o sobě, ale také o mikrosvětě, který je všude kolem vás.

Jistě vás zajímá, jak vlastně fungují vlny, jak vzniká takové tornádo, ale třeba i síla vlastní mysli. Chcete vidět fotosyntézu na vlastní oči nebo zjistit, jak funguje vodíková raketa? To vše a mnohem více vám odhalí park Vida!
Na své si přijdou ovšem i ti nejmenší v jejich dětském koutku, kde také mohou objevovat pro ně zajímavé věci.

S každým exponátem je možné nějak manipulovat, vyzkoušet si ho a samozřejmě je u něj i tabulka s popisem, nejen co se vlastně děje, ale jak je toho využíváno v běžném životě a další zajímavosti.
Park je navíc protkán interaktivními tabulemi, ke kterým stačí přiložit vlastní vstupenku a tak se do systému přihlásit. Můžete si tak pořídit fotku, či natočit video jak zažíváte zemětřesení a poté z tohoto systému vše můžete odeslat k sobě na Facebook.

Zábavní vědecký park Vida! Zábavní vědecký park Vida! Zábavní vědecký park Vida! Zábavní vědecký park Vida!

Jediné, co mne zamrzelo, že nemálo exponátů bylo nefunkčních, ale jelikož se všemi se manipuluje, není divu, že se občas objeví nějaká ta závada.

Kromě těchto exponátů se pak v areálu parku nachází také drobná laboratoř, kde se v určitých časových dobách odehrávají různá představení. To, které jsem shlédla já, jsem vám natočila. Seděla jsem bohužel vzadu, tak prosím omluvte kvalitu videa.

Představení v laboratoři:
Po – Pá: 10.30, 11.30, 15.30
So – Ne: 11.30, 15.30, 16.30

Upozorňuji, že si na návštěvu opravdu vyhraďte zhruba 4 hodiny (ty jsme tam strávili my), protože je toho tolik k objevování! Ti mladší se jistě neodtrhnou od kola, se kterým mohou jet ve výškách po laně a nakonec sklouznout dolů velkou skluzavkou.
V parku naleznete i koutek s drobným občerstvením a speciálním posezením. Navíc celý areál je protkán odpočinkovými zónami, kde se můžete složit do měkkých sedaček nebo pytlů.

Zábavní vědecký park Vida! Zábavní vědecký park Vida! Zábavní vědecký park Vida! Zábavní vědecký park Vida!

Vida! park naleznete v Brně za Mendlovým náměstím, konkrétně na adrese Křížkovského 12 (bývalý D areál výstaviště). Nejblíže jsou zastávky autobusu č. 84 a 44 s názvem Veledrom či Křížkovského.
Park je otevřen denně a to od 10 do 18 hodin.
Běžné vstupné je 190 Kč, snížené pak za 110 Kč (i pro studenty). Park nabízí i další zvýhodněné vstupné jako třeba skupinové nebo rodinné.

Více informací o Vida! naleznete na stránce www.vidasc.cz.

Zábavní vědecký park Vida!Zdravím vás z větrného koutku!

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *