Za voňavým gulášem na Gulášfest v Proskovicích

Když s přítelem vybíráme z akcí, co podniknout o víkendu, jídlo je takový náš malý favorit. I tentokrát jsme se nechali zlákat gulášfestem, který se konal v malé vesničce Proskovice.

Gulášfest je tu sice pořádán prvním rokem, ale účast nás opravdu překvapila. Ale abych začala úplně od začátku, sešlo se zde celkem sedm domácích týmů se svými speciálními guláši. Někdo vsadil na klasiku dobře prokořeněnou, jiný zase na zeleninu či řádný fazolový základ. Jak nám bylo řečeno, byl to takový správný guláš od babičky, po kterém se budeme ještě týden vznášet. Ochutnat se tady dala ale i zahraniční kuchyně, neboť se objevil soutěžící, který delší dobu žil v Norsku a tak představil norský guláš. Týmy se ovšem nepředháněly jen v rozličných variacích guláše, ale také zapojily svoji fantazii, co se kostýmů týče. Narazit jste tak mohli na Boba a Bobka, hokejové dresy nebo převlek za babičky.

 

Přijeli jsme vcelku brzy, abychom mohli ochutnat zdejší atmosféru a dostalo se nám velmi přátelského přivítání. Když jsme šli nakouknout do kotlíků, někteří kuchaři si s námi začali přátelsky povídat. Pokud jsme zrovna mlsně neokukovali pomalu se vařící guláš nebo si nepovídali, zaposlouchávali jsme se do hitovek z 80. a 90. let, se kterými jsme zavzpomínali na dětství.

Atmosféra se lehce změnila před druhou hodinou, kdy se oficiálně mělo ukončit vaření a guláš vydávat netrpělivým hodnotitelům, tedy všem návštěvníkům, kteří přišli. A že jich opravdu přišlo. Postupně jsme ochutnali všech sedm gulášů, které nám daly pěkně zabrat a to vše již za doprovodu ryze českých písniček. Na vedlejší louce dokonce začaly pobíhat děti s draky a jak jsem zjistila, konala se zde ve spojení s gulášfestem i drakiáda. Člověk si hned zavzpomíná, jak s draky dováděl jako malý.

Na výsledky jsme bohužel zůstat nemohli, své favority jsme měli, ale bylo tady něco, co bychom rozhodně za nic nevyměnili. Tu dokonalou atmosféru vesnického gulášfestu, přátelské lidi a prostě dokonalé odpoledne.

 

 

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *