Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova

V prosinci opět ožil Slavkov u Brna ve vzpomínkové akci k 210. výročí bitvy u Slavkova. Návštěvníci tak mohli zažít dobové město, ale i speciální prohlídky zámku.

Již 4. prosince se během večerních hodin ve městě ukázali kostýmovaní rakouský císař a ruský car se svými vojsky. Proběhla nejen lidová veselka, ale také bál šlechty na zámku. Druhý den celé město pohltil dobový jarmark a oživili vojáci, markytánky a dobové ukázky. Samozřejmě jste mohli navštívit i zámek, tentokrát v napoleonském kostýmovaném duchu.

Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova

Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova

Kromě promítání filmů o tehdejší době, probíhala i ukázka výcviku, bitevních střetů či dobývání či večerní průvod všech armád městem, který zakončil ohňostroj.

My se letos rozhodli vydat na druhý den v poledne, abychom si užili dobový jarmark. Většinou totiž jezdíme na průvod armád a ohňostroj, což je opravdu impozantní akce. Ale i tentokrát jsme se měli nač těšit.

Ve městě se pohybovalo nemalé množství dobově oblečených lidí, jarmark nabízel zajímavé, originální a mnohdy ručně vyráběné výrobky. Já si užila i zdejší jídlo, kdy jsem velmi váhala, ale nakonec jsem si dala uzené maso se zelím a cibulkou v placce.

Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova

Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova Vzpomínková akce k bitvě u Slavkova - 210. výročí bitvy u Slavkova

Všude byly davy lidí, ale i přesto se našlo místečko na vystoupení v duchu napoleonské doby. Já jsem měla štěstí na drobné divadlo včetně šermířské ukázky. Vynikající byly i ukázky střelných zbraní a děl u zámecké zdi, které ovšem mnohé vyděsily.

Celou atmosféru doplňovala i taková drobnost, jako jsou velká ohniště, u kterých se začali lidé ohřívat, jakmile se v průběhu dne ochladilo. I přesto bylo počasí výborné a pokud jste o této akci nevěděli, tak si ji rozhodně nenechejte další rok uniknout – program nabídne mnoho a je jen na vás, jaká část vás osloví nejvíce.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *