Vražedná práva (How to Get Away With Murder)

Když studujete práva, není to žádné lehárko, zvláště pokud se chcete dostat na seznam nejlepších studentů a pomáhat u reálných případů.

Zhlédnuto: 2D, dabing

Příběh

Annalise Keating je profesorkou trestního práva a své hodiny trefně nazývá Jak se vyvléct z vraždy. Neučí totiž jen teorii, ale snaží se naučit své žáky obstát v praxi. Není proto divu, že vybírá nejlepší studenty, kteří jí mají pomáhat v soudní síni.

Seriál má opravdu rozmanité spektrum hlavních postav, neboť Annalise vezme pod ochranná křídla pět studentů. Můžete si tak vybrat svůj oblíbený charakter a je tedy na vás, které postavě fandit v tomto nemilosrdném právnickém prostředí.

Sledujeme nejen obtížný život studentů, ale také právní kličky u případů. Jak nás zavalily seriály s kriminální tematikou, kde vystupují vyšetřovatelé, tak nyní máme možnost nahlédnout, jak to vlastně vypadá dál, když se obžalovaný dostane do soudní síně. Vše je navíc divácky velmi přístupné, žádné složité obhajování. Vše je jazykem, kterému jistě každý divák porozumí.

How to Get Away With Murder

S ohlédnutím

Celý příběh sledujeme jakoby z minulosti do současnosti, tedy oním přelomem je překvapivě vražda. Postupně odhalujeme, co se dělo a jsou nám předložena další nová fakta. Vrahem se totiž stává právě ona skupinka studentů práva.

To, co probíhalo osudný den, je nám navíc v každém díle postupně polehoučku odhalováno. Odhalujeme nejen to, jak byla vražda způsobena, co se stalo, jak k tomu všichni přistupovali, ale příběh se přehoupne do fáze, ve které se všichni snaží ututlat pravdu.

Trailer

Moje hodnocení

Seriál z právnického prostředí a nejen od soudu, ale také ze školních lavic. Každý díl seriálů přináší jeden nový případ, který je během něj vyřešen. Seriál je přizpůsoben laickému publiku, každý se u soudních pří orientuje. Kromě toho skrze díly vede dějová linie osobních životů studentů a jejich vyučující, které nakonec spojí jedna vražda. Možná jen matou různé časové linie prolínající seriál.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Vražedná práva (How to Get Away With Murder)
Drama, Krimi
USA, 2014, 45 min/ díl
Režie: Michael Offer
Kamera: Jeff Jur
Hrají: Viola Davis, Alfred Enoch, Aja Naomi King, Matt McGorry, Jack Falahee, Karla Souza a další

Fotografie převzaty ze stránky www.imdb.com.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *