Velká výstava orchidejí v Brně lákala i na pestrobarevné tropické motýly

V první polovině března se konala výjimečná výstava půvabných orchidejí, které doplňoval tropický skleník s poletujícími motýly. Ti si mnohdy našli oblíbené místo i na některém z návštěvníků.

Mendelova univerzita v Brně, která tuto výstavu pořádala, návštěvníkům ukázala více než 6.000 druhů orchidejí, ať již druhů z přírody či kříženců vytvořených člověkem. Zdejší skleníky jsou známé mezi ostatními pěstiteli, neboť se jedná o jedinečnou sbírkou, za kterou stojí desítky let pilné práce odborníků.

 

      

Mimo jiné jste mohli mezi orchidejemi narazit také na druhy exotických tillandsií. Jedná se o vzácné květiny z čeledi bromeliovitých, které se nachází na světovém seznamu chráněných rostlin.

Dalším zpestřením výstavy byly také motýli ze všech koutů světa. Kukly byly dovezeny z Anglie, kdy z líhně vzlétly po několika dnech. Při správných podmínkách pak motýli ve skleníku žijí 1-2 týdny a právě z toho důvodu i přes vysokou návštěvnost měla výstava omezenou dobu trvání.

 

    

Kromě motýlů se v první části výstavy nacházela také menší terária s ukázkou hmyzu a za ní pak po schodech nahoru promítací sál. Zde jste mohli shlédnout dokument o fauně a flóře Indonésie.

Příjemná prohlídka výstavy zabrala přibližně 45 min, stejný čas ovšem zabralo i vystát frontu pro dostání se na výstavu. Skleník má omezenou kapacitu a bylo potřeba si své odstát, než se pro vás místo uvolnilo. Jedinečná výstava ovšem za toto čekání stála. Jakmile se bude konat další ročník, za sebe mohu návštěvu jedině doporučit.

Tato velká výstava se koná jednou za pět let, ale nemusíte po kráse orchidejí tesknit. Každoročně a celoročně se konají i menší výstavy orchidejí pořádány Mendelovou univerzitou.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *