Velikonoční Mikulov 2018 přinesl spoustu tradičních výrobků a vín

Mikulov mám ráda díky tradičním jarmarkům, které zde několikrát do roka při zajímavých událostech můžete navštívit. Tentokrát jsem se vydala se svými nejbližšími na velikonočně laděný jarmark s atmosférickým doprovodným programem.

Na zdejších trzích byste nenašli pokoutné stánky s oblečením a hračkami, naopak zde byly ryze ruční výrobky či potraviny ze zdejších farem a od místních pěstitelů. Není nic lepšího než zakousnout opékaného vepřového, k tomu na chuť zobnout kozí sýr, a ještě ochutnat z nabídky zdejších vín. Vždyť vinic při své cestě do Mikulova potkáte takové množství, že neuvidíte pomalu nic jiného. Možná jen vykukující Pálavu.

 

  

Trhy byly spíše pomenší právě díky malinkému náměstí, na kterém se nacházely, ale opravdu zaručovaly kvalitu. Kromě malých kůzlat lákajících děti také nabízely návštěvníkům příjemnou atmosféru za doprovodu folklorní hudby i tanců jihomoravských souborů.

U Mikulova se nachází menší poutní cesta na Svatý kopeček, kterou lemuje 14. zastavení z Křížové cesty. Nahoře vás poté čeká zvonice a kaple sv. Šebastiána. Již v minulosti jsem si tuto cestu lemovanou kapličkami se sochami a malbami z Křížové cesty vyšla, a proto jsme se tentokrát rozhodli pro jinou variantu. Zvláště také kvůli počasí a velkému množství poutníků, kteří zde v období Velikonoc cílili.

 

  

Nakonec jsme se vydali na Kozí hrádek, který je jednou ze tří vyhlídek nad Mikulovem. Pokud se nerozhodnete pro Svatý kopeček nebo právě Kozí hrádek, nabízí se pak ještě samotný Mikulovský zámek. V jeho zahradách se tentokrát konaly ukázky rytířských soubojů a malé děti si mohly potěžkat jednotlivé kousky brnění či samotný meč. Na řadě byly i ukázky zapínání, hybnosti a my se i samostatně pustili do konverzace s velmi sdílnou historickou skupinou Adeptus.

Právě díky velikonočním svátkům byla otevřena i Dietrichsteinská hrobka, do které jsme nahlédli a nechali si povyprávět o jejím původu a rodu Dietrichsteinů. Jak vidíte, tak nejen netradičními událostmi žije Mikulov, ale můžete navštívit i spoustu zajímavých míst, takže nezapomeňte si sem také nějakou tu cestu naplánovat. Je škoda tímto městem pouze projíždět do zahraničí.

 

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *