Velikonoce na Slezskoostravském hradě

Tento víkend, tedy 28. a 29. března se na Slezskoostravském hradě konal velikonoční lidový jarmark s ukázkou řemesel a doprovodným programem.

Škoda nepříznivého počasí, které oba dny doprovázelo tuto akci. Naštěstí se jarmark konal nejen venku, ale také ve vnitřních prostorech. Mohli jste zakoupit nejen ruční výrobky, ale také jste mohli nakouknout některým prodavačům pod ruce, když své výrobky vytvářeli přímo na místě. Někde jste si mohli vyzkoušet tvoření i sami.

Velikonoce na Slezskoostravském hradě

Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě

Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě Velikonoce na Slezskoostravském hradě

K zakoupení byly nejen různé velikonoční dekorace, ale také spousta doplňků, pití a jídla (a že to tam vonělo). Velmi mne zaujaly veliké pecny chleba, odnášeli jsme si čtvrtku a i ta byla veliká jako běžný chléb.

K nahlédnutí byl i větší Betlém umístěný v kapli. Opodál pak kartářka vytvářela tajemnou atmosféru a snažila se určit budoucnost lidem, kteří neváhali vejít.

Na menším pódiu se během dvou dní vystřídalo mnoho folklórních tanečních a pěveckých souborů. Mohli jsme si vyslechnout lidové písně, říkanky, které se nebáli přednést i ti nejmenší. Dvě taková vystoupení jsem vám natočila, takže můžete nahlédnout, jaký program se na velikonočním jarmarku odehrával.

A tak jsem nakonec z trhů neodcházela bez něčeho nového. Pořídila jsem si nádherný náhrdelník s náušnicemi k černým šatům a nechala jsem se vyfotit se sovou. Vlastně touto fotografií se s vámi rozloučím a třeba se na tomto velikonočním jarmarku uvidíme další rok.

Velikonoce na Slezskoostravském hradě

1 Komentář

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *