Vánoční trhy Ostrava 2016

Každým rokem se během prosince v Ostravě na Masarykově a Jiráskově náměstí, které spolu přes jednu ulici sousedí, konají ostravské vánoční trhy. Jako vždy s sebou přinesly starobylou atmosféru s tradičními řemesly.

Na Masarykově náměstí vás z ulice 28. října uvítá velká osvícená brána za níž vykukuje krásný vánoční strom. Kolem něj jsou po obvodu náměstí seskládány dřevěné stánky, které se nejčastěji nesou v duchu pochutin, vánočních dekorací a oblečení.

Vánoční trhy Ostrava 2016 Vánoční trhy Ostrava 2016

Vánoční trhy Ostrava 2016 Vánoční trhy Ostrava 2016 Vánoční trhy Ostrava 2016

Nachází se zde také dřevěné kolotoče nesoucí nádech dob minulých, nechybí i netradiční Ježíškova pošta, kdy děti svá přáníčka přivazují na balónky a pouští je do nebe. Pro dospělé je zde připraveno pódium s bohatým programem a pro všechny pak velké kluziště s teplými nápoji pro zmrzlíky hned u vchodu.

Mimo jiné si mohou návštěvníci vyzkoušet několik tradičních řemesel, jako je třeba výroba svící. Mezi náměstími pak jezdí krásný, žárovkami osvícený vláček.

Na menším Jiráskově náměstí potěší živý betlém se zvířátky, které mohou děti nakrmit mrkví. Pro ty nejmenší jsou zde také připraveny dětské dílničky a tradiční kolotoč. Maličké náměstí pak po obvodu doplňuje několik dalších stánků.

Vánoční trhy Ostrava 2016 Vánoční trhy Ostrava 2016

09 Vánoční trhy Ostrava 2016

Trhy jsou to opravdu nádherné a myslí především na ty nejmenší. Co se týče stánků – jelikož nejsem velký jedlík – zaujal mne tak dva, tři, u kterých jsem se pozastavila. Každý rok mi přijdou trhy stejné, ovšem když už nenajdete, co hledáte, zabaví vás jistě velké kluziště.

1 Komentář
  1. BarbaraJane
    BarbaraJane says:

    Vánoční trhy miluju, byla bych nejspokojenější, kdyby byly v Brně každý měsíc aspoň tři dny. :D Tady jsou ale koncipované trochu jinak – řekla bych, že spíš pro dospěláky, ale dělá se i program pro menší.

    Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *