Vánoční trhy Brno 2016

Brněnské vánoční trhy máme již za sebou, ale proč neukončit vánoční svátky příjemnou vzpomínkou na mé oblíbené vánoční trhy, které si každoročně nenechám uniknout?

Krásná vánoční světelná výzdoba nás od nádraží dovedla k Zelnému trhu, na náměstí Svobody a Moravské náměstí. Zde totiž probíhali vynikající vánoční trhy, na kterých vždy nakoupím několik milých dárků pod stromeček. Letošní rok jsme se ovšem nedočkali trhů u Vaňkovky, uvnitř které byl připraven pouze koutek pro děti.

Mimochodem, skrze náměstí neprojížděly klasické tramvajové linky, ale speciální vánoční tramvaj celá pokrytá řetězem světýlek.

Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016

Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016

Vraťme se ale zpět, mojí nejoblíbenější částí brněnských vánočních trhů je Zelný trh. Každoročně zde naleznete spoustu stánku s ručními výrobky a poctivou prací. Je tak radost zde nakoupit nějaký šitý či malovaný textil, originální bižuterii, ovšem narazíte zde i na kováře, jedlé výrobky, originální alkohol, přes ručně vyráběné papírnické (a papírové) výrobky a mnohé další.

Na Zelném trhu každoročně naleznete vánoční stromeček, pódium s programem a krásné kolotoče pro děti. Dětem byla ovšem věnována pozornost i na náměstí Svobody. Byl zde připraven koutek se zvířaty, které zapůjčila brněnská zoo. Děti se mohly vyřádit i v malé ohrádce s dřevěnými zvířaty, která byla součástí velkého dřevěného betlému. Pod vánočním stromem, který byl letos nádherně vyzdoben, ale přeci jen trošku menší, jste si mohli zazvonit ve zvonici s tajným přáním a poslat dopis Ježíškovi. Na pódiu byl připraven program neustále, mile mne překvapilo vystoupení i během všedního dne v poledních hodinách – v tu dobu je totiž nejlepší si trhy projít, protože davy nastupují později.

Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016

Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016

Milým překvapením pro mne bylo letos Moravské náměstí. Kromě zajímavých stánků zde bylo také příjemné teplo. Jakto? Letošní vánoční trhy na tomto náměstí se totiž odehrávaly ve velkých bílých stáncích, takže jste si mohli nakoupit originální vánoční dárky pěkně v suchu a teple.

A co jsem letos pořídila na těchto trzích? Originálním dárkem bylo čokoládové nářadí, zaujaly mne také různé druhý burákového másla s rozličnými příchutěmi, bižuterie a ručně vyráběná sůl do koupele. Příjemná atmosféra a zajímavé věci mne tak jistě zavedou na toto místo i další rok. Uvidíme se tam?

Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016

 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016 Vánoční trhy Brno 2016

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *