V Opavě již podruhé běhali milovníci psů na charitativní akci pro útulky

Po celé České republice startují charitativní běhy Běhejme a pomáhejme útulkům. Již podruhé tato akce zavítala i do Opavy, kde se 16. června sešla spousta milovníků psů i se svými čtyřnohými kamarády, aby pohybem pomohli zdejším psím útulkům.

Přiznám se, že místo akce bylo lehce skryté za obchodním domem Breda, ale nakonec jsme jej našli. Za symbolický startovací poplatek 100 Kč jsme dostaly něco na mls, klíčenku s packou a lístek do tomboly. Pro děti byly připraveny i účastnické diplomy. Samozřejmě do kasičky se mohl hodit i jakýkoliv libovolný vyšší obnos jako příspěvek, neboť veškeré vstupné, ale i peníze vybrané prodejem potravin a dalších atrakcí, šly přímo útulkům. My jsme neodolaly a nakoupily jsme si u RAW stánečku a kamarádka nakoukla i do líbací budky, kde se ke všem velmi mile měl postarší pejsek.

 

.

Na akci se objevili i tři pejsci z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat, kteří stále hledají svůj domov. Musím říct, že mne velmi zaujal Moris (větší černý pejsek), který byl velmi aktivní, plný života a ke všem se měl. Překvapila i Agátka (bílá fenka), která ačkoliv přišla o jednu nožku, i přesto nakonec pomalým tempem také vyrazila na procházkový/běžecký okruh a celou akci si viditelně užívala. Všichni pejsci jsou výborně socializovaní a více o nich, o adpoci, ale i o jakékoliv jiné možné pomoci můžete najít na www.mssoz.cz.

Po společné rozcvičce se nakonec startovalo z drobného náměstíčka před obchodním domem Breda, kam se účastníci taktak vešli (a možná ani ne). Celá hlavní trať vedla přes Sady Svobody, kde se dělalo okružní, ani ne 5km dlouhé, kolečko. Ovšem jakmile bylo odstartováno, skrze ulice nás k nim odvedl a v čele běžel maskot v psím oblečku. Musím říct, že jsem mu to moc nezáviděla, ale běh v samotných sadech, v zeleni, byl opravdu příjemný. Navíc za doprovodu spousty psů. Samozřejmě někteří běželi, jiní se jen procházeli, protože tato akce byla otevřena všem. Nebylo stupňů vítězů, protože důležité bylo zúčastnit se a vyhrál vlastně každý, kdo se svým rychlejším či pomaleším tempem dostal zpátky do cíle.

Tam už na nás čekal další program a stánečky byly obsypány žíznivci. My jsme uvítaly především šťavu vylisovanou z melounu, vážně výborné osvěžení. Až doběhli téměř všichni účastnici, nastala losovací tombola. Doprovodný program se nesl pak již v duchu hudby nebo se zaměřením na psy – např. agility pro začátečníky nebo třeba canisterapie.

 

Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne ve společnosti spousty čtyřnohých závodníků. Nakonec přispělo na útulky, které svojí činností zachraňují psy a umožňují jim mít opět novou rodinu a spokojený život. A jaká byla tedy ta výše příspěvkové částky pro útulky? Za startovné, prodej a další doplňkové aktivity se vybralo neuvěřitelných 59.396 Kč. Chtěli byste atmosféru této události také zažít a přispět tak čtyřnohým kamarádům v nouzi? Pak sledujte stránku www.behproutulky.cz, na které se průběžně aktualizuje seznam měst v České republice, kde se akce Běhejme a pomáhejme útulkům bude konat.

 

 

 

2 Komentáře
 1. K
  K says:

  Skvělá akce, slyším o ní poprvé. Líbí se mi, že poslední dobou se běh spojuje s různými charitativními akcemi :) Když je něco v okolí, ráda sse zapojím :)

  Odpovědět
  • Dragell
   Dragell says:

   Je to super, že takhle člověk přispěje na dobrou věc a ještě udělá i něco pro sebe :) Tak pokukuj, poslední dobou se objevují takovéto akce :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *