Karbonové město: Sanguis Carbo

UKÁZKA Z KNIHY | Kolektiv autorů – Karbonové město: Sanguis Carbo

Máte rádi čtení umístěné do koutů naší republiky? Pak by vám jistě neměl ujít nový sborník povídek, který se odehrává v uhlím nasáklé Ostravě. Poznejte ji tak trochu z jiného pohledu z per čtyř ostravských autorů fantastiky.

Karbonové město Sanguis CarboKolektiv autorů – Karbonové město: Sanguis Carbo
Nakladatelství: Mytago
Rok vydání: 2021
Počet stran: 504
Vazba: měkká

Karbonové město: Sanguis Carbo je soubor povídek ostravských autorů fantastiky, kteří umístili děj svých příběhů do rodného města, ovšem vytvořili si pro něj specifická prostředí alternativních realit. V knize naleznete několik samostatných příběhů sjednocených společným závěrem, v němž se hrdinové jednotlivých povídek musejí vypořádat s nástrahami nadřazené reality.

U zrodu projektu stála myšlenka, že Ostrava může mít mnoho podob. Je to místo s bohatou historií a její reálie samy o sobě vybízejí k experimentování. Autoři se snaží svým osobitým způsobem poukázat nejen na příslušnost k Ostravě, ale také na její kulturní a sociální rozmanitost. V určitém ohledu tak vzniká originální projekt, který dává prostor pro rozvíjení ústřední myšlenky i v budoucnu. Fantazie autorů totiž může být stejně pestrá, jako město samotné.

Čtenář se tak stává svědkem netradičních výletů do světů ostravských legend, doby temného industriálního rozkvětu, dynamického zrodu společenských vrstev či palčivých problémů pramenících v současnosti. I přes množství fiktivních postav a různorodých událostí, je v příbezích takřka hmatatelný dotyk historického odkazu, který Ostravu definoval v minulosti i přítomnosti.

Kniha Karbonové město: Sanguis Carbo vyšla v červenci 2021 u nakladatelství Mytago.cz.

Nezapomeňte na křest knihy, který se bude konat 11.9.2021 na Fantastických trzích v Ostravě!

Ukázka z knihy Karbonové město: Sanguis Carbo

 
 

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *