Ubytování a restaurace v Lednici

Jelikož jsem strávila v Lednici několik dní chozením po památkách, nemohla jsem se obejít bez noclehu a nějakého dobrého jídla. Pokud se tam také chystáte, můžete se inspirovat, kam zajít či nikoliv.

Obsah článku

Penzion Černý jezdec

Celou naši čtyřdenní dovolenou jsme nocovali v penzionu Černý jezdec, který je stylizován do venkovského stylu působícího skoro až romantickým stylem. Je situován asi 5 min chůze od vchodu do zámku a v jeho blízkosti se nachází autobusové zastávky, pošta i nákupní středisko.
Penzion nabízí rozličné domky či pokoje, které se liší rozlohou i počtem postelí. My jsme si vybrali apartmán Pekárna (č. 8), který pro 4 osoby za cenu 2300Kč za noc.

Jedná se o přibližně plochu 50m2 s hlavní místností (jídelna, kuchyň), koupelnu a ložnici.
V hlavní místnosti naleznete větší kuchyňský kout, jehož součástí je také lednice, vařič, rychlovarná konvice a mikrovlnka. Samozřejmostí je také nádobí pro 4 osoby. Mimo jiné je zde jídelní kout, televize a jedno lůžko. Z této místnosti můžeme také vyjít na balkon.

Právě balkon byl kámen úrazu přesně tohoto apartmánu. Ačkoliv je zde drobné posezení, příjemnou atmosféru překazí jeho umístění směrem k sousedům, kteří mají na dvoře velké množství drůbeže, králíkárny a nedivila bych se, kdyby přilehlá budova sloužila pro další užitková zvířata. Je to takový ten typický hluk, zápach a ne také příjemný výhled, který nemusí každému vyhovovat.

Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec

Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec

Ale zamířím zpět dovnitř. V ložnici naleznete jednu dvoupostel, jednu samostatnou postel a velkou šatní skříň. Lampičky jsou pouze u dvoupostele. Je zde malé, zcela průhledné okno směřující do ulice. Ovšem velmi špatně se s ním tato místnost v noci větrá, proto je zde přidána klimatizace.
V koupelně naleznete kromě toalety také sprchový kout a navíc i fén. Okno, které míří do ulice, je zde vzorované a poskytuje soukromí.

Jak jsem již zmiňovala, celý apartmán je stylizován do venkovského stylu. Dřevěný strop, malované bílé a modré detaily či drobné obrázky – to vše jsou drobné detaily, které tvoří příjemný celek.
V podstatě nejen nabízené ubytovací prostory, ale celý areál je stylizován v tomto duchu a mile zdoben. Je zde místo na kola i garáž, kdy pro tento apartmán je zde vyhrazeno jedno parkovací místo. Jinak je právě apartmán Pekárna umístěn v 1. patře po schodech a není jediný.

Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec

Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec Penzion Černý jezdec

Zámecký hotel Lednice: Restaurace a cukrárna

Je to budova strategicky umístěna téměř u vchodu do zámku, není tedy divu, když zde během turistické špičky v podstatě nenaleznete místo a počkáte si na něj i přes čtvrt hodiny. Nabízí kryté venkovní posezení na dřevěné terase s příjemným výhledem na zámek.

V restauraci jsem si dala tagliatelle se špenátem a parmezánem. Přišli v krásném velikém a hlubokém talíři, opravdu luxusním, ačkoliv na první pohled mne zklamala odštípnutá část okraje talíře. Na druhou stranu tagliatelle zde byly opravdu vynikající, mohu si je pochválit a doporučit.

V cukrárně jsme si dali zákusky, které nám ovšem moc nezachutnaly. Byly takové moc práškové, nebyly lehké a moc se do teplého dne nehodily.

Zámecký hotel Lednice

Restaurant Café Onyx

Dělí se na dvě budovy, kdy jedna je pouze restaurace a přijdete k ní rovnou z velkého lednického parkoviště. Ta druhá je nejen restaurace, ale také kavárna a má pro vás připravenou spoustu dobrot navíc.

Je to lehce specializovaná restaurace s příjemným posezením a s opravdu lákavým jídelníčkem. Cena jídla je příjemná, za čtyři jídla s pitím jsme dohromady zaplatili 800 Kč.

Posezení na stíněné terase bylo příjemné. Já si dala grilovaný kuřecí steak marinovaný v olivovém oleji s bylinkami, k němu jsem dostala barbeque omáčku a dále jsem si jako přílohu objednala vařené brambory zdobené petrželkou. Maso bylo opravdu výborně, silným řezem, brambory trochu překvapily, protože přišly posypané i se smaženým špekem.

Restaurant Café Onyx Restaurant Café Onyx

Restaurant Café Onyx Restaurant Café Onyx Restaurant Café Onyx

Restaurace U Tlustých

Tak tato restaurace vás opravdu zláká na první pohled a doslova uchvátí na ten druhý (do talíře). Kromě toho, že nabízí menší přes den krytou venkovní přední terasu a také zadní krytou zahrádku se sezónní kuchyní, tak je součástí restaurace i prodejna vlastních uzenin, odkud si něco opravdu budete muset koupit.

Přístup personálu je zde opravdu na nejvyšší úrovni, stejně tak jako jídelní lístek, ve kterém nějaký klasický řízek nenajdete. Jedná se o specializovanou restauraci s moravskými specialitami. Restaurace je mimo jiné oceněna 3 hvězdami od Zdeňka Pohlreicha.

Já jsem si dala kachní prso s omáčkou z portského vína, dochucenou čerstvým rozmarýnem a piniovými oříšky. Jako přílohu jsem si dle doporučení dala bramborové přesňáky, což byly takové malé placky.

Bratr pro změnu vyzkoušel burger s mletým hovězím masem, zeleninou, slaninou a k tomu salátek Coleslaw.Opravdu postivý, velmi lákavý, však se sami můžete přesvědčit na fotografii.

Cena jídel se odvíjí od kvality, která je zde opravdu na vyšší úrovni. Za maso zde zaplatíte kolem 200 Kč a je třeba počítat ještě s přílohou (přehled jídel s cenami na jejich webu, viz níže). Ta jídlo zde si tedy připlatíte.

Restaurace U Tlustých Restaurace U Tlustých

Restaurace U Tlustých Restaurace U Tlustých Restaurace U Tlustých Restaurace U Tlustých

Vinařská vesnička U Čapků

Poslední zastávkou, kterou jsme v Lednici učinili, byla také vinařská vesnička U Čapků, kterou naleznete hned u hlavního parkoviště. Nabízí posezení u vína v jedinečném prostředí. Každý host či skupina hostů je totiž usazena ke stolu uvnitř velkého sudu ve venkovním areálu. V tomto netradičním prostředí s dávkou soukromí můžete ochutnat hned několik vín.

Vinařská vesnička U Čapků Vinařská vesnička U Čapků

Vinařská vesnička U Čapků Vinařská vesnička U Čapků Vinařská vesnička U Čapků

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *