The Last Kingdom

Tělem Sas, ovšem srdcem je Viking. Uthredovi jsou zavražděny obě rodiny, ať už ta pravá, tak ta náhradní a on se rozhodne vybojovat si zpět svůj majetek. Problém je, že díky jeho původu a rozdílné výchově ho nebere ani jedna strana bojujících o Anglii.

Zhlédnuto: 2D, titulky

Příběh

Ačkoliv je Uthred synem saského šlechtice, jako malý je unesen Vikingy a následně jimi i vychován. Když je pak vyvražděna i jeho náhradní rodina, rozhodne se vybojovat zpět své bohatství a pozemky, který si uzmul během let jeho strýc.

Jenže Sasové jej vnímají jako Vikinga a tak mu je prozatím jeho dědictví jen přislíbeno. Stačí, když pomůže vyhnat nájezdníky, protože poslední odolávající zemí je Wessex. Jenže jeho služby jsou utrpením nejen pro něj, ale i ostatní, vzhledem k tomu, že má přeci jen jiné zvyklosti.

Seriál The Last Kingdom

Pohled do minulosti

Příběh je dobře vyvážen, po vizuální stránce úžasně promyšlen a společně s hudbou poskytuje divákovi příjemnou podívanou. Seriál podává obraz o tehdejší době a drží se knižní předlohy Saxon Stories od Bernarda Cornwella.

Jelikož se jedná o drsnou dobu, není divu, že díky všudypřítomným válečným konfliktům či větším bitvám je v seriálu velké množství nehezkých zranění. Dočkáte se také nemála sexuálních scén, které jsou kontrastem válečným vřavám a seriál vhodně doplňují.

Seriál The Last Kingdom

Přiznám se, že nepříjemným prvkem mi byly charaktery některých hlavních postav. Chápu, že je to drsný středověk a každý jde za tím svým doslova s kyjem… mečem. Občas jsem ovšem měla dojem, že některé postavy přehání, jsou umanuté, tvrdohlavé a celkově mi bylo těžké se s tím či oním smýšlením ztotožnit.

Dalším zádrhelem na seriálu byla uplynulá doba. V příběhu jsou totiž pauzy a pouze filmové obrazy nám mohou prozradit, kolik času mezi dvěma snímky uplynulo. Chybí mi jakékoliv popisky „po 9 měsících“ apod.

Trailer

Moje hodnocení

Výborný historický seriál, v nádherném prostředí, plný drsných chlapů, kteří neváhají zkřížit své meče a sekery. Samozřejmě i ženy, ať již chtěné nebo nechtěné, zajatkyně nebo manželky. Možná jen škoda těch charakterů postav, které občas mohou lézt na nervy.

Moje hodnocení: 6/10

Základní údaje

The Last Kingdom
Historické
Velká Británie, 2015, 55 min/ díl

Režie: Peter Hoar, Nick Murphy, Anthony Byrne
Scénář: Stephen Butchard
Hrají: Alexander Dreymon, Emily Cox, Rune Temte, Ian Hart, David Dawson (více) a další

Fotografie převzaty ze stránky www.imdb.com, www.edna.cz.

1 Komentář

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.