Terry Jones – Pohádky k neuvěření

Svezme se společně po proudu neuvěřitelných pohádek snoubících v sobě reálný svět s bláznivými představami autora Terryho Jonese. Pohádky k neuvěření jsou tak neuvěřitelné, až se dotýkají svým významem reálného světa. Nebojte se tedy nakouknout do této oddechové knihy.

Příběh

Originální zábavné pohádky inspirované nejen moderní dobou, historií, ale hlavně autorovou bláznivou fantazií. Dobrodružství budeme sledovat jak na souši, tak na moři, jak bohaté, tak chudé a přesvědčíme se, že moc nemůže být absolutní bez následků a i ten nejchudší může být nakonec svým způsobem nejbohatší.

Hned v první pohádce nás uvítá Loď bláznů, šílení námořníci, kteří by vlastně na moři neměli co dělat a k nim se nechá najmout chytrý klučík, kterému nejde počínání námořníků na rozum. Jak dlouho na lodi vydrží a jaká úskalí bude muset řešit?

Styl psaní

Pohádky jsou krátké i trošku delší, takže pokud jste nečtenáři nebo chcete knihu číst svým dětem, jsou opravdu výborné před spaním. Kratičké a zábavné příběhy doplněné nádhernými ilustracemi od Michaela Foremana. Náhled stylu jeho ilustrací naleznete ihned na obálce, kde nás uvítají piráti z první pohádky Loď bláznů.

Tyto pohádky jsou určené nejen pro malé, ale jistě pobaví i velké. Navíc v sobě přináší skryté ponaučení a naším úkolem je nad každým příběhem se zamyslet a přijít na to, co nám vlastně chtěl říct. Tohle na této knize velmi oceňuji.

Obálka

Krásná obálka s bláznivými piráty jistě přitáhne zrak každého. Ilustrace Michaela Foremana, perfektně oživí nejen první stranu, kterou z knihy uvidíte, ale další jeho ilustrace vás budou provázet celou knihou.

Terry Jones - Pohádky k neuvěření

A koukneme i do zahraničí na obálky této knihy, která vychází pro změnu v anglickém jazyce.

Terry Jones - Pohádky k neuvěření

Ukázka

Byl jednou jeden obr žrout, který rád baštil… ZELÍ! A ještě rád baštil… KLOBÁSY! A taky nadšeně baštil… ŘEDKVIČKY! Avšak ze všeho nejradši, ale úplně ze všeho nejradši baštil… LIDI!
Na tom by koneckonců nebylo nic tak světoborného, poněvadž to obři lidožrouti dělávají. Jenže tohle byl doopravdy mimořádný obr – a hned se dozvíte proč. Byl velice, převelice, ba neskutečně, nebývale a neuvěřitelně… LOUDAVÝ!
Když se ráno probudil, trvalo mu osm hodin, než se zvedl z postele. Devět hodin mu zabrala cesta po schodech do přízemí a potom strávil deset hodin kuchtěním snídaně – většinou si dával lidský ovar podlévaný vývarem z pánských ponožek. Dalších patnáct hodin ji pojídal. Dvacet hodin mu trvalo, než vstal od stolu, říhl si – uf – a narval se do lidojedských bot (mimochodem, ty škorně ho přišly na pěkné jmění). A příštích třiadvacet hodin se přemisťoval do chodby.

Hodnocení knihy

Opravdu výborné, zábavné a zároveň poučné příběhy, které si jistě oblíbí jak malí, tak velcí. I já v nich našla zalíbení, jsou takovým mým večerním únikem od náročného dne a přeci v sobě nesou moudrost života. Jistě si také jako já užijete naplno nádherných barevných ilustrací, kterými je kniha doplněna.

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Terry Jones
Název: Pohádky k neuvěření
Žánr: pohádky
Vazba: pevná
Počet stran: 152
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Moje hodnocení: 10/10

 

Fotografie obálky a ukázka pochází z bux.cz, světové obálky pochází z goodreads.com.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *