Tenkrát ve Slavkově 2016: Vzpomínková akce k 211. výročí bitvy tří císařů

Jako tradičně i letos jsem zamířila 3. prosince do Slavkova na jedinečnou upomínkovou akci na bitvu u Slavkova. V něm se tak i nyní procházeli vojáci daných armád a byl připraven bohatý program.

Zahájení celého programu začalo již bohoslužbou ve středu a následně bylo v pátek obsazeno město spojeneckou armádou, přijel rakouský císař a ruský car a konal se zámecký bál se speciálními nočními prohlídkami zámku.

Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů

 Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů

My ovšem tradičně jezdíme až na sobotu, kdy je zde předvánoční jarmark, probíhají ukázky vojenského výcviku a dále pokračují speciální kostýmované prohlídky zámku. Jarmark je opravdu nádherný a největší pozornost si zaslouží část nacházející se v areálu zámeckého nádvoří. Stánky zde bývají originální, mnohdy ruční výroba a i jídlo je jiné než jen párky a klobásy. Vždy si odtud něco jedinečného odnáším, jako jsou například motýlí náušnice, ručně šité kabelky a další kousky.

V celou hodinu se nelekejte, to probíhá výstřel z děla pod zámkem, který ohlašuje nadcházející program. Ať už se jedná o jezdecké ukázky v zámeckém parku, divadlo či šermířské ukázky na náměstí, vždy je pro návštěvníky něco připraveno. Vynikající atmosféra zaručena.

Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů

Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínková akce na 211. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů

Ačkoliv nyní jezdíme na denní program kvůli zimě, v minulosti jsme věnovali pozornost především velkolepému defilé vojáků městem. Celým městem se projdou všechny tři armády, které míří k zámku. Z toho následně započne závěrečný ohňostroj, který je příjemnou podívanou a velkolepým vyvrcholením večera.

Je tedy opravdu na vás, který den a kterou hodinu si na návštěvu vyberete, vždy je pro vás něco jedinečného připraveno. Ovšem určitě si tuto akci nenechejte ujít, já tedy další rok opět nevynechám.

00:07 – Úvod, jezdecké defilé, historie, výběr rozhodčího
(04:14 – info k první disciplíně)
09:38 – 1. disciplína: Sběr kroužků šavlí
18:39 – 2. disciplína: Sekání šavlí
29:26 – 3. disciplína: Střelba
44:36 – Závěr: defilé jezdců, vyhlášení vítěze

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *