Štěpán Kopřiva – Rychlopalba (Ludvík Král)

Když vám to doma neklape a povoláním jste policistou, není divu, když ve svém volném čase přijmete úlohu vyšetřovatele na vlastní pěst. Co když malá Bára není mrtvá a někde tam venku je sama…

Příběh

Občas je na některé případy zákon krátký, vyvozuje své závěry, ale oběti vražd nejsou nikdy nalezeny. Jinak tomu není ani u Báry Turnečkové, která zmizela, a její matku zavřeli do psychiatrické léčebny, protože Báře ubližovala tak dlouho, až to mělo jeden jistý závěr – Bářinu smrt.

Ale kde je její tělo? Nebo dokonce někde Bára přežívá? Není proto divu, že Bářin strýc se rozhodne po ní dále pátrat a soukromě si najme na tuto práci policistu. Tak kam se poděla Bára a kde je všechna ta pravda?

Styl psaní

Už první věty vás ujistí v tom, že tato audiokniha není pro žádné křehulinky, mozkem na podlaze to totiž teprve začíná. Případ Báry Turnečkové je takový nelahodící uchu, že si člověk říká, jestli vlastně může být ještě hůře. Navíc i bez toho násilí by se tento příběh neobešel, ale to je přesně to, co jej příjemně doplňuje.

Ačkoliv je náš hlavní hrdina policista, po Báře pátrá na vlastní pěst a je schopen proto riskovat všechno. Neváhá dokonce jednat proti svým pracovním povinnostem, jen aby zjistil, co se doopravdy stalo. Ovšem to je pouze jeho volný čas, takže není divu, když sem tam příběh doplní i pravý policejní zásah.

Audio

Jakmile jsem uslyšela první věty audioknihy, věděla jsem, že tohle prostě „žeru“. Podmanivý a lehce úlisný hlas Ludvíka Krále mi opravdu sedl. Knihu načetl bravurně a dodal charakteru hlavního hrdiny třetí rozměr. Navíc stylizuje hlas při promluvě druhých.

Audiokniha je dále příjemně dotvořena hudební linií doplňující dějovou linku. Kromě hudby se ovšem dočkáme i klasických doplňkových zvuků, jako je například střelba ze zbraně, která přeci u Rychlopalby nesmí chybět.

Obal

Úžasný obal, jednoduchý a přesto vše říkající. Tenhle se opravdu vydařil a přitom neodhalil nic důležitého, co vás v audioknize čeká. Ale že to bude rychlopalba, to už je jasné!

audiokniha Štěpán Kopřiva - Rychlopalba (Ludvík Král)

Ukázka

Hodnocení knihy

Většinou se audioknihy rozvíjejí, snaží se nás vtáhnout do sebe, ale tady to bylo přesně naopak. Hned první věty mne přesvědčily, že tahle audiokniha bude něco pro mě. Autorův styl psaní a interpret mi opravdu sedli a já napjatě poslouchala až do poslední minuty. Možná jen vypíchnout, že je zde více násilí a ostřejší témata oproti jiným detektivkám, což nemusí každému hrát do noty.

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Štěpán Kopřiva
Název: Rychlopalba
Interpreti: Ludvík Král
Žánr: krimi
Délka: 14h 48min
Vydavatelství: Walker & Volf
Rok vydání: 2015

Fotografie obalu pochází z walkeravolf.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *