Špión

Že žena středního věku s trochu větší váhou a sedavým zaměstnáním se nemůže stát špionem? Susan Cooper vám ukáže pravý opak, má totiž velmi silnou motivaci a hlavně příležitost.

Zhlédnuto: kino, 2D, titulky

Příběh

Ačkoliv Susan Cooper pracuje pro největší špionážní organizaci světa – CIA, i přesto si nemá nijak akční život. Pracuje totiž za počítačem a z bezpečné vzdálenosti radí svému kolegovi v terénu. Je vlastně takovýma jeho očima a ušima navíc, které sledují mnohem více. Dokonce rychle vyhledává, zařizuje a zasahuje, jak jen jí to počítač a telefon dovolují.

Bez ní by agent Bradley Fin nebyl tak úspěšný. Jenže pak on sám, i přes všechna její opatření, udělá drobnou chybku. Zastřelí totiž jediného muže na planetě, který ví, kde je uschovaná menší jaderná bomba.

Film Špión akční komedie

Naštěstí se na scéně objevuje dcera tohoto zesnulého obchodníka se zbraněmi a kupodivu polohu této bomby zná. Chce toho patřičně využít a získat za ni co největší finanční obnos. Bohužel při této akci je Bradley zastřelen a navíc se ukáže, že mladá Raina Boyanov má opravdu přehled v CIA špionech, takže ji nikdo nemůže zaskočit.

Na truchlení není čas, protože čas prodeje se blíží. A kdo neznámý a nenápadný by mohl nastoupit v CIA jako špion? No přeci Susan, která sice doposud byla schovaná v suterénu, ale jak se ukáže, je více než nadaná. Ačkoliv z nové identity nadšená zrovna není…

Trailer

Agent sem, agent tam

Jenže Susan to nemá nejjednodušší, na co sáhne, to dokáže pokazit. Ale i přes občasné přešlapy dokáže ukázat, že je k čemu platná. Kéž by se jí do práce nepletl další špion CIA, který jde do akce na vlastní pěst.

Jason Statham je zasazen do role špiona, který působí jako karikatura na jeho dosavadní herecké role. Je to agent, který neustále popisuje své neuvěřitelné zásahy a akce, ovšem kam přijde, tam dokáže natropit mnoho problémů.  Stává se tak doplňující figurkou k nové špionce nadměrných rozměrů, která to v terénu už tak nemá lehké.

Výbornou roli si střihla i Rose Byrne jako zákeřná dceruška s bombou. Ve filmu se ukáže v mnoha krásných šatech i kombinéze. S hlavní hrdinkou tak působí ve velkém kontrastu, neboť má štíhlou a vytrénovanou postavu.

Film Špión akční komedie

Komediální „Bondovka“

Od filmu neočekávejte žádný inteligentní humor, vše je opravdu velmi jednoduché, bez přemýšlení a smích vás bude doprovázet po celý film. Ještě nyní den po zhlédnutí filmu občas nadhazuji komentovaně nějakou vtipnou scénku.

Jelikož se ale jedná o špionážní film, nemůžeme se vyhnout celé řadě akčních situací, které mnohdy končí vyhroceně s ošklivým zraněním. Já bych takové chvilky v příběhu klidně vynechala, ale můj přítel je názoru, že jsou výbornou tečkou dané situace.

Film Špión akční komedie

Moje hodnocení

Komedie, která vám velmi jednoduchým a efektivním způsobem zpříjemní odpoledne. Výborná obsazení a role, které si herci očividně užívají. Navíc naše podivná hlavní hrdinka se během filmu vyvíjí a tak má vždy co nového nabídnout.

Moje hodnocení: 9/10

Základní údaje

Špión
Komedie, akční
USA, 2015, 120 min
Režie: Paul Feig
Scénář: Paul Feig
Kamera: Robert D. Yeoman
Hudba: Theodore Shapiro
Hrají: Jason Statham, Rose Byrne, Melissa McCarthy, Morena Baccarin, Jude Law a další

Fotografie převzaty ze stránky cinemart.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *