Služby a ubytování ve Špindlerově Mlýně

Při našem několikadenním výletem jsme jako záchytný bod využili Špindlerův Mlýn. Rozhodla jsem se sepsat zajímavá místa, která by se mohla při vaší návštěvě hodit a jak vlastně vypadalo naše ubytování.

Restaurace

Tentokrát jsme restaurace nevyužívali, neboť naše ubytování mělo kompletně vybavenou kuchyň a ve Špindlerově mlýně se nachází dostatečně vybavené obchody, takže se dalo vařit. Jediné místo, kam jsme chodili mlsat, byl drobný dřevěný stánek v centru města hned u mostu. Daly se zde zakoupit čerstvé palačinky se několika příchutěmi – mně třeba zachutnaly nutelové s banánem. A na osvěžení k palačinkám se dala zakoupit limonáda s ledem a citronem.

 

Služby

V centru města naleznete informační centrum, kde se můžete vybavit potřebnými turistickými mapami, rádi vám zde poradí, kam se vydat na výlet a dají další zajímavé tipy.

Chcete vyměnit procházku za jízdu na kole nebo na koloběžce? Yellow point zde zajišťuje nejen půjčovnu kol, ale například také poblíž města adrenalinový koutek, kde se můžete vydovádět. Dle období návštěvy města pak naleznete i další sezónní aktivity nejen v létě, ale i v zimě.

Za zmínku jistě stojí i výletní vláček s okružní jízdou po Špindlerově mlýně. Pokud vás budou zlobit nožky nebo máte s sebou malá dítka, můžete si touto variantou prohlédnout okolí.

 

Mohlo by vás zajímat

Ubytování

Ubytování jsme zvolili v krásném penzionu Luky, který je zaměřen jak na letní turisty, tak na lyžaře. Nabízí tak úschovnu kol i lyží. V základní vybavenosti naleznete parkoviště – kde i přes četné ubytované nebyl nikdy problém odstavit auto. Dále také wi-fi s velmi dobrým signálem, takže vždy můžete vyhledávat potřebné informace.
Ještě bych se vrátila k návštěvníkům hotelu. U snídaně, kde se s ostatními potkáte, jsme zjistili, že nejvíce jsou zde ubytování zahraniční turisté. Především Němci, ale zaslechli jsme i finštinu.

Penzion vás na první pohled zaujme svoji horskou stylizací, zakomponováním dřeva a v létě kvetoucími květinami. Uvnitř na chodbách na vás dýchne doslova babičkovská atmosféra s výzdobou starožitností, deček či hraček. Pokoje jsou pak již modernějšího ražení.

My jsme zvolili apartmán s manželskou postelí. Celkem obsahoval tři pokoje, kdy v jednom byla plně vybavená kuchyň s lednicí, mikrovlnkou, varnou deskou, varnou konvicí i televizí. Také se zde nacházel gauč a jídelní stolek s židlemi. Druhý pokoj byla ložnice s televizí, která za rohem ukrývala malou otevřenou šatnu s dostatečným úložným prostorem. Poslední místností byla koupelna se základní vybaveností a sprchou. Ačkoliv na stránkách pokoje vypadají prostorné, jsou spíše pomenší, pro dva ale plně dostačující.

 

      

Penzion Luky se nachází ve svahu, kde můžete prokličkovat úzkými cestami cca 1km do centra, které se nachází v údolí. Nemusíte ovšem vždy jít směrem k centru, ale hned za penzionem započít své cesty po vybraných trasách.
V penzionu jsme celkem strávili tři noci v apartmánu s manželskou postelí, za které jsme včetně snídaně zaplatili 5300 Kč. Snídaně probíhala ráno ve společné místnosti formou švédského stolu. Pokud jste měli chuť na vajíčka či čaj, bylo možné nechat si je připravit v kuchyni. Snídaně se vždy účastnil i majitel penzionu, takže pokud by bylo něco potřeba pořešit, můžete právě v tuto chvíli. V jídelně se mimo jiné nacházela možnost zakoupit si chlazené nápoje na vaše túry.

Mohlo by vás zajímat

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *