Seriálový Zaklínač od Netflixu již zná tváře svých postav, jak nakonec Ciri dopadla?

Už od minulého roku prosakuje informace, že se Netflix chopí nového zpracování seriálového Zaklínače. I přes mnohé informace, které prosákly a občas pobouřily publikum, bylo konečně zveřejněno herecké obsazení, co na něj říkáte?

Kdo je to vlastně ten Zaklínač? Původně knižní sága od Andrzeje Sapkowského, který vypráví příběh zmutovaného vytrénovaného bojovníka, který za odměnu zbavuje lidí rozličných příšer. Nejčastěji pro nestvůry sahal k rozličným evropským legendám, které díky němu opět ožily. Ale nezůstalo jen u knih, ale vznikl také polský třináctidílný seriál.

V dnešní době je ovšem Zaklínač nejvíce znám právě díky jeho herní adaptaci, která přináší úžasný prožitek hráčům světa již třetím dílem. Zájem o Zaklínače tak prudce narostl, až není divu, že se chystá nová seriálová adaptace o osmi dílech tentokrát od Netflixu.

Fanart od Bosslogic na Twitteru: Herci přetvořeni do jejich rolí

Ačkoliv některé fanoušky Zaklínače trošku rozčarovala volba Henryho Cavilla, kterého známe třeba jako filmového Supermana, objevilo se něco daleko komičtějšího. Do role Ciri, dívenky světlého typu, začal Netflix hledat herečky BAME typu (Black, Asian or Minority Ethnic), tedy černošky, asiatky a etnické menšiny. Fanoušky to rozhodilo na tolik, že vznikla petice proti vyloučení bělošek z castingu, kterou podepsaly desetitisíce lidí.

Já Henryho Cavilla vítala, ale tahle informace mne opravdu překvapila. Je vyloženě nutné všude dostat jinou než bílou rasu, ačkoliv v knižní předloze se o bělošku jednoduše jedná? Asi jsem nebyla jediná, kdo si kousal nehty nad výsledkem a tak jsem za zvolení Freyi Allan vyloženě vděčná. I přesto se zde dostalo na vložení černošky a to při obsazení Fringilly.

Překvapením ovšem bylo i obsazení Yennefer, stovku let stará čarodějka, která sice vypadá stále na 25 let, ale určitě z ní vyzařuje nějaké to charisma. Herečka Anya Chalotra vypadá velmi nevinně, až skoro jako by potřebovala ochránit. Nepřijde mi jako vhodná volba pro tuto roli, ale uvidíme, jak se s tím Netflix popere.

Mimochodem jeden umělec na Twitteru zveřejnil upravené portréty tří hlavních herců do jejich rolí a vypadají opravdu přesvědčivě, až se začínám těšit. Doufám, že oficiální seriálový výsledek bude stejně dobrý. Ale to si musíme ještě rok počkat, než budeme moci zhlédnout kýžený výsledek.

V horní řadě: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra, Björn Hlynur Haraldsson, Therica Wilson-Read
Ve spodní řadě: MyAnna Buring, Mimi Ndiweni, Millie Brady, Adam Levy, Jodhi May

Kompletní obsazení

 • Geralt z Rivie – Henry Cavill
 • Ciri – Freya Allan
 • Yennefer – Anya Chalotra
 • Eist – Björn Hlynur Haraldsson
 • Sabrina – Therica Wilson-Read
 • Tissaia – MyAnna Buring
 • Fringilla – Mimi Ndiweni
 • Renfri – Millie Brady
 • Myšilov – Adam Levy
 • Calanthe – Jodhi May

Jste spokojení s hereckým obsazením v novém Zaklínači od Netflixu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Zdroj fotografií: netflix.com, thewitcher.com a twitter.com/bosslogic

4 Komentáře
 1. K
  K says:

  Upřímně na ten seriál jsem opravdu hrozně zvědavá. Z obsazení nadšená nejsem, rasová vyváženost ve všech filmech mi přijde jako hloupost, už jen čekám, až udělají filmovou Pocahontas a v hlavní roli bude černoška, protože žádnou vhodnou indiánku nesehnali…Ale utěšuje mě to, že většina netflixových seriálů je poměrně vydařená. Doufám, že budu mile překvapená.
  Z obsazení mi asi nejvíc nesedí Henry coby Zaklínač….viděla jsem ho už v tolika rolích a nějak mi tam nesedí, prostě ho nevidím jako Zaklínače :D Na druhou stranu mě prostě nenapadá žádný herec, oc se na něj hodil.

  Odpovědět
  • Dragell
   Dragell says:

   Pořád to obsazení mohlo dopadnou hůře, opravdu jsem se bála obsazení Ciri. Jinak já nevím proč, ale Henryho si právě jako Geralta dokážu představit, no uvidíme, jak mu vůbec role sedne :D

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *