Rozhovor s Vladislavem Vlčkem, autorem knihy Inkvizitor

Naskytla se mi skvělá příležitost, kdy mi poskytl rozhovor Vladislav Vlček, autor nové akční sci-fi knihy Inkvizitor. V rozhovoru vám prozradí něco z pozadí knihy i jejího křtu a možná něco navíc.


Kniha Inkvizitor vypráví o Haraldovi, napraveném inkvizitorovi, který dostal novou šanci začít žít a napomáhat dobru. Je podroben mimo jiné také výcviku ať již s moderními nebo historickými zbraněmi a prochází napříč časem, aby zachránil další lidi, kteří pomohou v nadcházejícím velkém boji proti zlu.

Rozhovor je proložen fotografiemi ze křtu knihy Inkvizitor, jejichž vlastníkem je www.brana-knihy.cz. Více fotografií naleznete ve FB albu Křest knihy Inkvizitor.

Rozhovor s Vladislavem Vlčkem autorem knihy Inkvizitor

Kdy padla první myšlenka k sepsání Inkvizitora? O čem byla ona rozhodující myšlenka stojící za vznikem knihy?
Poslouchal jsem album skupiny Assonance, konkrétně píseň Čarodejnice z Amesbury. Zuzanu, fajn děvče, jejíž zřejmě jedinou vinou byl fakt, že nebyla průměrná, popraví její vlastní sousedé. Za pár dní jsem klepal do klávesnice.

Měl jste hned jasné představy o vznikajícím příběhu nebo jsou v knize věci, které jste v průběhu musel výrazně změnit?
Základní linii jsem měl hotovou poměrně brzy. Ale pak přišly nespočetné hodiny úprav a přepisování. Poté to dostalo formu, kterou jsem se nestyděl dát přečíst pár lidem. A už se zase upravovalo.
Tímto chci ještě jednou velice poděkovat svým prvním čtenářům, kteří se trpělivě prokousávali různými verzemi příběhu. Za jejich „proč takhle?“, „máš tam málo sexu“, „tohle je pěkná blbost“ a další konstruktivní poznámky.

Rozhovor s Vladislavem Vlčkem autorem knihy Inkvizitor

Jak se říká, autor se většinou lehce vyobrazí právě v hlavním hrdinovi své knihy. Je něco, co máte s Haraldem společné?
Něco by se opravdu našlo :). Třeba skutečnost, že navzdory životním zkušenostem a poněkud cynickému náhledu na svět stále věřím v morálku, čest, odvahu, pravdu a laskavost.

V knize mluvíte o tajné organizaci, která bojuje proti zlu. Věříte, že i v realitě existují nějaká tajná společenství, která ovlivňují chod světa?
Věřím, že ano. A doufám, že to s námi myslí dobře jako Šéf a spol. :).

V září proběhl křest knihy Inkvizitor. Vybíral jste si, kdo knihu křtil? A jak jste si křest užíval?
Kmotra mi dělal můj dlouholetý přítel Luboš Černý, který je zároveň většinovou předlohou pro postavu Benedicta. Zvolil jsem výborně.
A samotný křest? Nejsem tak úplně stavěný na veřejná vystoupení, ale tekutiny v těle jsem zdárně udržel :). A děkuji lidem z vydavatelství Brána a paláce knih Neoluxor, že mi to umožnili – dosáhl jsem zajímavých úrovní sebepoznání :).

Rozhovor s Vladislavem Vlčkem autorem knihy Inkvizitor

Máte mezi literárními autory, ať již českými nebo světovými, nějaký svůj vzor?
Neřekl bych úplně vzor. Ale dostalo se mi tisíců darů od různých autorů a některé knihy mě inspirovaly a motivovaly. Byl by to dlouhý seznam, kdybych zde měl zmínit všechny a nikoho neopomenout.

Můžeme se v budoucnu těšit na další knihu z Vašeho pera?
Pár knih rozpracovaných mám. Jedna z nich už má funkční kostru a je z třetiny hotová. Teď už ji jen dopsat, vydat a doufat, že se bude líbit :).

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *