Restaurace v centru Brna

Jelikož jsem přes vánoční svátky trávila volný čas s rodiči blízko Brna, využili jsme příležitosti tohoto setkání k nějakému tomu posezení. Určitě nejsem jediná, kdo takhle občas nakoukne do Brna a hledá nějakou možnost něčeho k snědku. Tak pojďte se inspirovat, kam si jít sednout.

Dnes vám představím dvě místa, obě v centru či poblíž centra dostupná městskou hromadnou dopravou, ale charakterem naprosto odlišná. Tak které bude vaší příští zastávkou při shledání s rodinou či známými?

Ristorante Piazza

Jedná se o malou italskou restauraci v centru město přímo na náměstí Svobody. Od hlavního nádraží se zde lehce dostanete pěší chůzí, ale také např. tramvají č.4. Restaurace se nachází v posledním patře obchodního domu Omega a přináší svým návštěvníkům jistou dávku luxusu.

Ristorante Piazza Ristorante Piazza

Ceny jsou zde trošku vyšší, na druhou stranu úroveň jídla je výtečná. Co jsem se dívala kolem, restaurace oblíbenou zastávkou nad kávou a nějakou mlsnotou, ale také za italskou pizzou. Za sebe ovšem mohu doporučit pokrm z ryb, neboť ty jsou čerstvé a na jídle je to opravdu znatelné.

Kromě kvalitního jídla vás čeká i výborný personál. Ačkoliv jsme navštívili restauraci v době oběda, vždy se nám někdo věnovat a nedalo se říct, že by byla nějaká větší prodleva. Obsluha se vám navíc věnuje už od první chvíle, kdy vás odvede na dostupné místo. Ovšem jak jsem postřehla, během poledne je opravdu vhodné si udělat rezervaci, abyste své místo měli jisté.

Ristorante Piazza Ristorante Piazza Ristorante Piazza Ristorante Piazza Ristorante Piazza Ristorante Piazza Ristorante Piazza Ristorante Piazza

Pivnice U Čápa

Jak již název napovídá, jedná se o posezení určené spíše pro milovníky piva. Od nádraží je o trochu dál než předchozí místo, ale opět jej můžete navštívit za pomoci tramvaje č.4. Restaurace se nachází poblíž parku, u kterého se nám v odpoledních hodinách podařilo dobře zaparkovat.

Pivnice U Čápa Pivnice U Čápa

Jedna se o takovou větší hospůdku, která se dělí na kuřáckou a nekuřáckou část. I přesto je vše průchozí a nekuřácká část je znatelně cítit, což mne mrzelo. Na druhou stranu pánové ocení v jedné místnosti velkou televizi na sportovní přenosy či originální výzdobu osvětlení sestaveného z půllitrů.

Jelikož se jedná o pivnici, můžete si dát tuplák, šnyt i mlíko. Co se jídelního lístku, není divu, že je chuťově směřován, aby byl výborně doplněn pivem. Jídla jsou zde chutná, ceny přijatelné, doporučuji nezajít pouze na „jedno“. Maso bylo výborně udělané, lehce růžové uprostřed a šťavnaté, hranolky neutopené v oleji, měkké a příjemné na skus i chuť.

Pivnice U Čápa Pivnice U Čápa Pivnice U Čápa Pivnice U Čápa Pivnice U Čápa

Diskuze

Tak kampak zamíříte při vaší příští návštěvě Brna?
Nebo jste přímo brňané a znáte některý z výše uvedených podniků?

1 Komentář
  1. Lyra
    Lyra says:

    Ani jedna z uvedených restaurací mě nezaujala, protože nejím pizzu a nemám ráda podniky, v nichž se kouří. Každopádně pro (nejen) obyvatele Brna jde o velmi užitečný článek. :-) Když chci v Brně zajít na oběd, většinou chodím do Oázy na Veveří… to je vegetariánská jídelna, kde mají naprosto úžasné ceny (za oběd i s polévkou tam člověk zaplatí okolo 50-60 KČ). Sice se během jídla musí stát, ale to je jenom malá daň za jeho cenu. A navíc je i dobré (jen jednou se mi stalo, že by mi tam něco nechutnalo, a to už tam chodím docela dlouho).

    Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *