Restaurace a služby v Třeboni

Když už do Třeboně, tak nejen po památkách, ale také na nějaké to jídlo a relax. To dá přeci rozum, že po dni stráveném v krásném historickém centru vám vyhládne.

Třeboň: krčma U Kellyho Třeboň: krčma U Kellyho

Třeboň: krčma U Kellyho Třeboň: krčma U Kellyho Třeboň: krčma U Kellyho Třeboň: krčma U Kellyho Třeboň: krčma U Kellyho

Po prohlídce zámku Třeboň se určitě nezapomeňte v zámeckém komplexu zastavit v úžasné tematické krčmě U Kellyho. Nejen interiér a personál je laděn v alchymistickém stylu, ale i samotný jídelní lístek stojí za podívání. Jídla jsou zde za výbornou cenu a doporučuji právě zde si dát toho třeboňského kapříka či jinou rybu – bez ní by to nebyla ta pravá návštěva Třeboně.

Třeboň: kavárna a restaurace Vratislavský dům Třeboň: kavárna a restaurace Vratislavský dům

Hledáte na Masarykově náměstí další restaurace? Pro milovníky pizzy je zde kousek od zámeckého vchodu kavárna a restaurace Vratislavský dům. Ceny jsou příjemné, historický interiér sestavený ze starožitností má svoje kouzlo. A můžete zde ochutnat i vínovici – ale pozor, nejedná se o víno, ale vinnou slivovici!

Třeboň: restaurace Bílý jednorožec Třeboň: restaurace Bílý jednorožec

Třeboň: restaurace Bílý jednorožec

Kousek od třeboňského pivovaru naleznete na malý vchod na malou zahrádku restaurace Bílý jednorožec. Jedná se o trošku dražší podnik, ovšem i přesto opravdu doporučuji si sem zajít na rybí polévku. Máma pro změnu vyzkoušela hráškový krém, kdy se jednalo o polévku opravdu pěkně servírovanou, ale chuťově to byl pouze rozmixovaný hrášek, který ji nijak nenadchnul.

Další tématické články:

Třeboň: kavárna ZH Caffé Třeboň: kavárna ZH Caffé

Jestliže vás honí mlsná, určitě neváhejte z náměstí přes podloubí zamířit do uličky Masné krámy. Právě zde objevíte malou kavárničku ZH Caffé. Nejen káva, ale další vynikající a osvěžující nápoje a spousta sladkého pro mlsné jazýčky.

Třeboň: kavárna Rozinka

Pokud si chcete udělat malou zacházku na zmrzlinu, doporučuji navštívit kavárnu Rozinka. Ta se nachází kousek za náměstím a jejich točená zmrzlina je výtečná. V létě zde denně zde obměňují nabídku a malá zmrzlina nám byla opravdu velmi dostačující.

Třeboň: Bertiny lázně Třeboň: Bertiny lázně

Třeboň: Bertiny lázně Třeboň: Bertiny lázně Třeboň: Bertiny lázně

Třeboň: Bertiny lázně

V Třeboni naleznete celkem dvoje lázně a my se rozhodly navštívit právě Bertiny lázně. Ačkoliv jsme zde nebyly ubytovány, i přesto bylo možné navštívit procedury či bazén. My se rozhodly pro bazén, neboť je přístupný bez objednání. Jestliže se chcete nechat hýčkat některou z procedur, je nutno si ji objednat alespoň den předem. Za zmínku rozhodně stojí i areál Bertiných lázní, který je nádherně upraven a osázen květinami.

Třeboň: apartmán Bertík Třeboň: apartmán Bertík

Třeboň: apartmán Bertík Třeboň: apartmán Bertík Třeboň: apartmán Bertík Třeboň: apartmán Bertík

Jako poslední bych chtěla zmínit naše ubytování v apartmánu Bertík. Jedná se o jediný takto pronajímaný pokoj ve větší budově nedaleko centra (cca 3 min). Je krásně zařízen, majitelka opravdu dbá na údržbě a dekoracích, na druhou stranu na koupelně je již znát lehké opotřebení. Apartmán je vhodný pro 2-3 osoby, wi-fi velmi slabá, slibované parkování u apartmánu zdarma nebylo, musely jsme si zajistit samy, ale majitelka ochotně poradila, kde se dá zadarmo stát, pokud se tam uvolní náhodou místo. I přesto mohu doporučit, odpovídá kvalita a cena, majitelka velmi milá.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *