Přípravy na 2. ročník knižního festivalu Humbook jsou v plném proudu

Všude přetrvává mylná domněnka, že mladí lidé nečtou, jaké bylo ale překvapení, když se minulý rok na podzim objevil zcela nový knižní festival cílící na dospívající čtenáře a díky neočekávaně velkému množství návštěvníků doslova praskal ve švech.

Minulý rok na nás čekala perfektní trojice zahraničních autorů převážně fantasy literatury. Mohli jste se tak osobně setkat a popovídat si s Christopherem Paolinim, Rutou Sepetysovou nebo Nataljou Ščerbou. Na festivalu se objevili i další čeští autoři pro mládež a další osobnosti s připraveným doplňujícím programem.

 

   

Samozřejmě nemohl chybět i koutek s prodejem knih, který byl věčně obsazený. Odpočinout od besed s autory jste si mohli u psaní na psacím stroji, zahrát si pukec či únikovou hru. O své zážitky jste se také mohli podělit na Instagrafu – nástěnce, kde jste si mohli vyzvednout vytištěnou fotografii, kterou jste zaslali na Instagram s patřičným tagem.

Festival se patřičně vydařil a tak tedy není divu, že se ihned začaly chystat přípravy na další ročník a již nyní unikají první informace. Festival má již pevně dané datum, takže si nezapomeňte v kalendáři zakroužkovat 7. října. Tentokrát se ovšem změnily prostory a festival se bude konat v Praze v MeetFactory, tak uvidíme, jak si s náporem návštěvníků poradí toto místo.

Odhaleno bylo již i první jméno zahraničního autora, tedy autorky, která nás letos poctí svojí návštěvou. Je jí Joelle Charbonneau, které u nás vychází série Univerzita výjimečných a dále také čerstvě novinka Stačí jen chtít.

Jsme zvědavá, jak se tento ročník vydaří a už teď plánuji jeho návštěvu. A co vy – těšíte se na něj? Nebo slyšíte o festivalu poprvé?

Mohlo by vás zajímat

Fotografie Joelle Charbonneau a knihy pochází z Goodreads.com a Databazeknih.cz

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *