Polsko: Pinball hrací automaty ožívají v Krakově!

Slovo muzeum si většinou spojíme s něčím nudným, dlouhým, nekonečným… ale ona to dokáže být i zábava! Už jste navštívili muzeum pinballu? Pojďte nostalgicky zavzpomínat a zahrát si na rozličných kouscích.

Na netradiční muzeum vás z ulice vábí kolo uzpůsobené jako reklamní plocha. Když projdete drobným podchodem, cedule vás nasměruje do podzemních prostor. Muzeum se totiž nachází ve stylových sklepních prostorech a jestli zde uvíznete na pár hodin (a věřte mi, že se vám to může stát velmi snadno), poznáte rozdíl denní doby teprve až vyjdete ven.

Tohle muzeum totiž není žádná vitrína s popiskem, za vstupné zde můžete zůstat klidně celý den a na všech automatech hrát zdarma do zavírací doby. Připraveno je pro vás přibližně 50 plně funkčních pinball strojů, které za poslední roky z kaváren a hospůdek spíše vymizely. Právě na tomto místě máte možnost si na řadě z nich připomenout jejich kouzlo a máte na výběr opravdu z velkého množství, protože každý herní stroj vypráví svůj příběh. Z těch filmově nejznámějších může být např. Terminátor, Star Trek či Jurský park. Velmi mne překvapily takové Star Wars, které nabízely interaktivní display v herní ploše měnící se dle zásahů.

 

Opravdu velmi významnou většinu tvoří hrací automaty pinball, ale sem tam mezi nimi objevíte i jednu desítku prvních pixelových her. Jistě si vzpomenete na nedávno uvedený film Pixely, který právě na tyhle kultovky vzpomíná. V muzeu tak můžete sami či s přáteli zahrát třeba takového Pac Mana, Simpsonovi nebo Mortal Kombat.

Důležité informace před návštěvou

Vstupné
Dospělý 40 PLN
Zlevněné 20 PLN

Muzeum je otevřeno od 12:00 do 23:00, po celou tuto dobu vám během jednoho dne zde platí jedno vstupné a můžete hrát bez jakéhokoliv omezení.

V muzeu se nachází bar, čepují pivo. Co se týče nealka, není točené, já měla džus v lahvi.

Adresa
Stradomska 15, Krakow

Zdroj: mapy.cz

Ohlédnutí za návštěvou

Takové to místo, kam můžete vzít klidně i rodiče a společně se vrátit do minulosti, do dob, kdy hry teprve začínaly. Místo, které si ale také užijete s bandou přátel, ať již při sledování zdarů toho druhého nebo při hraní proti sobě. Vynikající příležitost vyzkoušet si hry z dob, které už nás pomalu ale jistě minuly. Pokud pojedete do Krakova, rozhodně si na toto místo pár hodin vyšetřete a dejte si relax při pinballu.

 

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *