Pochod pravých čertů 2015

Dne 4. prosince se v Židlochovicích konal netradiční průvod pravých čertů z Rakouska. Vynikající atmosféru vytvořili nejen děsivé masky, ale i správný zvukový a světelný doprovod, který nesměl při čertech chybět.

Tento Mikulášský pochod pravých čertů byl židlochovickým prvním ročníkem. Pochodu se zúčastnili tři rakouské skupiny Krampusverein Diabolos Sandl, Kaumberger Burgteufel a Reichraiminger Hintergebirsteufel. Samotný program už začal ale o 2 hodiny dříve, kdy správnou atmosféru nachystala skupina Ardor Virdis s jejich ohnivou show.

To vše mohli návštěvníci sledovat nejen živě, ale také na velkém plátně, které celou show přenášelo živě. A bylo potřeba, protože návštěvnost byla opravdu veliká a ne každý mohl ze svého místa vidět. Promítalo se ovšem pouze směrem na náměstí.

Ačkoliv start trošku zkomplikovaly technické potíže, rádio Krokodýl se snažilo diváky živě pobavit, dokonce se odtud vysílalo čertovské blekotání návštěvníků.  Nakonec se vše rozeběhlo, tedy hlavně čerti se rozeběhli, ale pouze tam, kam jim zábrany povolily, tedy nikoliv mezi diváky.

Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice

Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice

I přesto hartusili, brali rukojmí, laškovně kradli čepice a dělali, že je zahazují a celkově vytvářeli báječnou atmosféru. Možná škoda jen, že bylo špatně zorganizované rozdělení čertů – pořadatelé slibovali, že všichni uvidí všechno, ale bohužel do Masarykovy ulice nakonec dorazila jen třetina čertů a to bez povozů, které se držely na náměstí Míru.

Ale i tak se bylo nač koukat. Čerti měli kožichy z pravých houní (taky vše bylo cítit), dřevěné, ručně vyřezávané a malované masky, které opravdu naháněly hrůzu. A navíc za sebou nesli ohromné zvony, které hartusily na každém jejich kroku. Není tedy divu, že pochod vlastně nebyl určen pro ty opravdu nejmenší, čerti byli totiž velmi děsivý.

Vše doprovázela výborně vybraná hudba, která navozovala takovou pravou řádivou a strašící atmosféru. Do toho všeho pyrotechnika, všude kouře a rudého osvětlení, takže čerti jakoby opravdu od někud vyskočili.

Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice

Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice Pochod pravých čertů 2015 Židlochovice

První ročník s 80 čerty, kteří i přes své velmi těžké kostýmy dokázali návštěvníky bavit celou hodinu. Byla to doposud největší akce Židlochovic, na které se sešlo neuvěřitelných 15 tisíc lidí. Já si ji náležitě užila a už se těším na další ročník.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *