Pivovar Regent, třeboňská tradice výroby z 14. století

Pokud zavítáte do Třeboně, kromě zámku si nenechejte ujít ani zdejší pivovar, který zde byl zbudován již ve 14. století a patří mezi nejstarší funkční pivovary v Evropě.

Pivovar si zachovává svůj původní vzhled, ovšem i přesto uvnitř budov ukrývá moderní technologie, která urychluje a napomáhá v procesu výroby piva. Pokud budete chtít nahlédnout do budov a zjisti, jakým procesem pivo prochází, je zde možnost komentovaných prohlídek, ke kterým je možné si přikoupit závěrečnou degustaci a to alko nebo nealko.

Třeboň: Pivovar Regent Třeboň: Pivovar Regent

Třeboň: Pivovar Regent Třeboň: Pivovar Regent Třeboň: Pivovar Regent Třeboň: Pivovar Regent Třeboň: Pivovar Regent

Specialitou pivovaru je obnovená velká kamenná kašna v centru nádvoří. Byla přestavěna na tzv. pivní kašnu, v níž naleznete výčepní kohouty. Ty jsou funkční při speciálních příležitostech a akcích, kdy se kašna mění na výčepní bar.

U pivovaru naleznete nejen pivovarskou prodejnu se všemi jejich výrobky, ale rovněž si můžete vychutnat pivo v pivovarské zbrojnici či v létě na letní terase s hudbou a pěkným výhledem na rybník Svět.

Třeboň: Pivovar Regent

Přibližně hodinové prohlídky probíhají celoročně denně v 15 hodin, během letní sezóny pak několikrát denně. Vstupné pro dospělého s ochutnávkou je 150 Kč, pokud se rozhodnete pouze pro prohlídku bez ochutnávky, pak je vstupné 120 Kč. Nezapomeňte se teple obléci, ve sklepení jsou teploty 6-8 °C.

Další tématické články:

2 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *