Písečný svět: Starověká Čína

Unikátní výstava soch z mořského písku vznikla opět v Lednici, kde během letních měsíců těší zdejší turisty. Hlavních sochařem 17 soch a sousoší je Michal Olšiak, který v minulosti stavěl tyto písečné sochy u moře.

Sochy vznikaly již začátkem května, kdy se do vršení hromad z 500 tun písku pustilo deset lidí. Navršili a začali udusávat velké formy naplněné mořským pískem. Jakmile písek pevně držel, pustilo se do své práce šest pomocných sochařů společně s Michalem Olšiakem.

Letos bylo zvoleno téma starověké Číny a tak můžete sledovat typické symboly Číny, jako jsou čajová souprava, drak, ale i takový Konfuciův chrám. Na první pohled také jistě poznáte Terakotovou armádu, v jejímž pozadí objevíte Velkou čínskou zeď. Malé děti potěší sochy na motivy animovaného filmu Kung-fu panda. Ale nemusíte se bát, že byste jednotlivé sochy nepoznali, ke každé je totiž přiřazen drobný popisek nejen s názvem, ale také se základními informace.

Písečný svět: Starověká Čína

Písečný svět: Starověká Čína Písečný svět: Starověká Čína Písečný svět: Starověká Čína Písečný svět: Starověká Čína

Celkem 17 soch je k vidění od června až do září, kdy úspěšně a nepoškozeně přečkávají letní měsíce. Ani nedávné čtyři dny dešťů nijak sochám neublížily, ačkoliv kroupy by mohly být strašákem.

Kromě soch se zde nachází také menší pískoviště, kde si mohou zkusit z jemného písku stavět nejen děti nebo si zahrát na archeologa a hledat umělé dinosauří kosti.

Na konci září pak přijede bagr, který všechny sochy srovná se zemí a písek nakupí na hromadu. Z něj se budou tvořit nové sochy. Dalším rokem se promýšlí téma starověké Indie a s ní spojené Kámasútry nebo starověké civilizace Střední Ameriky.

Písečný svět 7

Jedinečnou písečnou výstavu Michala Olšiaka naleznete za hlavním parkovištěm v Lednici. Za vstup dospělí zaplatí 80 Kč a děti do 15 let pak 60 Kč. Fotografování je zdarma a v podstatě i povinné!

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.