Pětice coverů soundracků ze známých filmů

Dnešek jsem se rozhodla vám zpříjemnit pomocí výběru pěti různých coverů na soundtracky z filmů. Jedná se o zvláštní ztvárnění, která mne opravdu oslovila a třeba vám připomenou známé filmy, kdy jsem zapojila do výběru žánry sci-fi, fantasy, young adult, ale i muzikální pohádku.

Cello Wars (několik soundtracků)

Film: Star Wars
Cover: ThePianoGuys
Dvojice známá pod názvem ThePianoGuys je americká hudební skupina. Jejími členy jsou Jon Schmidt s hrou na klavír a Steven Sharp Nelson s hrou na cello. Některé klipy hrají společně, ale vytvářejí je i samostatně (viz níže hra S. S. Nelsona). Taktéž spolupracují s dalšími hudebními umělci a neváhají si přizvat i zpěváky, kteří nazpívají píseň v jazyce i stylu pro daný národ – vytváří tak společně nové, zajímavé covery.

Song of The Lonely Mountain

Film: Hobit
Cover: Peter Hollens
Americký zpěvák věnující se speciálnímu stylu a cappella – tedy nevyužívá hudební nástroje a písně jsou vytvořeny jeho hlasem. Spolupracoval již se spoustou známých i méně známých zpěváků, mimo jiné také se svojí ženou Evynne, která též zpívá a cappella. Vytváří především covery známých písní.

The Hanging Tree

Film: Hunger Games
Cover: Harp Twins – Camille and Kennerly
Opět můžu prozradit americký původ, ovšem nyní se jedná o identická dvojčata Camille a Kennerly, která hrají na harfu, ať již tradiční nebo elektrickou. Kromě hudby, kdy mají na svědomí velké množství coverů převedených pro hru na harfu, se také objevili v několika filmech.

Radioactive

Film: Hostitel
Cover: Lindsey Stirling a Pentatonix
Lindsey Stirling je americká houslistka a tanečnice, která získala řadu ocenění za svoji tvorbu po celém světě. Na kontě má nejen covery, ale také tvoří své vlastní písně.

Pentatonix je pětice zpěváků věnujících se stylu a cappela. Nazpívali již řadu coverů, občas zabrousí i na své vlastní písně, ale také si zahráli v hudebním filmu Ladíme 2.

Let It Go

Film: Frozen
Cover: Alex Boyé a One Voice Children’s Choir
Tentokrát se z Ameriky přesuneme do Anglie, odkud pochází Alex Boyé. Ačkoliv je Angličan, své písně stylizuje v africkém stylu. Právě díky své stylizaci se jeho písně stávají netradičním zážitkem. Kromě zpěvu se také věnuje herectví.

One Voice Children’s Choir je dětská skupina o neuvěřitelných 140 členech. Věnují se zpěvu tradičních písní nebo originální tvorbě. Mimo jiné se účastnili i America’s Got Talent, kde se dostali až do čtvrtfinále.

Diskuze

Který cover se vám zalíbil nejvíce?

Fotografie převzata ze stránky ThePianoGuys.com

2 Komentáře
 1. Ells
  Ells says:

  Frozen se mi právě o dost víc líbí od Piano Guys, ale tam je to teda spojené i s Vivaldim, takže to není ta „čistá“ písnička. Jinak se mi ale soundtracky na ty jiné alternativní způsoby fakt líbí. :)

  Odpovědět
  • Dragell
   Dragell says:

   Souhlasím s tebou, ThePianoGuys mají moc pěknou Frozen, ale snažila jsem se o různorodost. Stejně tak třeba i The Hanging Tree, které pěkně nazpíval Peter Hollens a stojí za zhlédnutí :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *