Permonium

Zahrajte si na malé či velké horníky v zábavním centru Permonium. To vás nejen provede dobrodružnou cestou plnou překážek a bludišť, ale také příjemným způsobem obohatí o znalosti těžby uhlí.

Můj velmi akční děda naplánoval pro mě a mé dva bratránky jedno netradiční odpoledne v zábavním centru Permonium. Sice nás provázelo nepěkné počasí, ale i přesto jsme se nenechali odradit a vyjeli vstříct novým zážitkům.

Do areálu jsme se dostali jen díky dědově dobré paměti, když studoval cestu na internetu. Očekávali jsme poblíž již směrovky s nápisy Permonium, ale bohužel jsme nic takového nenašli.

Permonium se nalézá na místě, kde v minulosti fungovala těžní věž Kukla. Tento malý areál byl po ukončení jeho původní činnosti nakonec přestavěn na malé zábavní centrum, ve kterém si ovšem užijete hodiny zábavy.

Oslavany: Permonium Oslavany: Permonium

Hlavní myšlenkou Permonia je provést návštěvníka hravou formou skrze historii vzniku a těžby uhlí. Všechny části jsou časově seskládaný, takže nejprve v pravěku sledujeme příběhu zdejších pralesů, až přes hornickou práci a informace o zdejším okolí.

Celou svoji malou výpravu návštěvník čerpá nenásilně informace z informačních tabulí, obrazových materiálů, ale celkově i prostředí, které přibližuje třeba život dělníků, jaké to je v závalu apod.

Je možné navštívit také pouze těžní věž Kukla, která je kulturní památkou. Navíc je z ní krásný rozhled do kraje. Ve věži je možné shlédnout v zdejším minikině snímek o těžbě.

Pokud se rozhodnete vstoupit do celého zábavního parku, doporučuji raději než klasický průchod si připlatit za hru Magic Permonium. V obou případech procházíte areálem – nelze přeskakovat, vše na sebe navazuje a postupně vás seznamuje s historií těžby uhlí. Ovšem hra si pro vás připraví daleko více zábavy, po cestě navíc plníte úkoly, které vás nutí se dále zamyslet a více tak vnímat to, co vám chce park předat.

Oslavany: Permonium Oslavany: Permonium

Oslavany: Permonium

V areálu naleznete hned několik bludišť, také lanovou dráhu, prolézací systémy, plno úkolů s nutností využít svoji sílu a odvahu a hlavně hodiny zábavy. Zábavný park si užije opravdu každý, kdo je pohybu schopný (i děda jej s námi prošel).

Pokud se rozhodněte pro hru Magic Permonium, je možné ji projít s různými stupni obtížnosti. Je vhodně postavená pro děti, pro běžného návštěvníka či dokonce pro nadšence hledající adrenalinové vyžití. Pokud ale jedete jako rodina, určitě je dobré si vyrazit jako tým a vše plnit společně.
Úkoly jsou zadávány skrze interaktivní obrazovky, do kterých zadáváte i dopovědi. Pokud by vám nešly dobře zadat čísla, doporučuji nedržet, ale ťuknout. A neťukejte zběsile vícekrát, ať omylem neodkliknete úkol, aniž byste jej zhlédli.
Na závěr hry Magic Permonium vás čeká drobná tematická odměna.

Jestliže si zahrajete hru Magic Permonium, je třeba pamatovat, že máte jen 3 životy – když špatně zodpovíte na úkol, přijdete o jeden život. Bez alespoň jednoho platného života nebudete moci hru úspěšně dokončit. Na konci pro úspěšné řešitele čeká drobné překvapení. Tedy až potom, co si projedou „důlní“ skluzavkou s helmou na hlavě. Kam vlastně vede a co návštěvníka v té tmě čeká?
Překonejte svůj strach a užijte si milý závěr hry.

Oslavany: Permonium Oslavany: Permonium

Areál je perfektní volbou pro zábavu a nabytí nových informací na celé odpoledne. U areálu naleznete parkoviště a uvnitř pak i občerstvení, když vás po tom malém-velkém dobrodružství přepadne hlad. A možná zahlédnete i nějakého permoníka!

Další informace naleznete na stránce www.permonium.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *