Perfect Days: I ženy mají své dny

Erika právě slaví čtyřiačtyřicet let, je velmi úspěšná kadeřnice a má dokonce vlastní televizní show. Ale v životě jí stále něco chybí a když začnou tikat její biologické hodiny, zatouží po dítěti.

Zhlédnuto: VOYO, 2D, česky

Příběh

Erika je úspěšná žena s vlastním kadeřnickým salonem a úspěšnou televizní show. Její kariéra dosáhla úplného vrcholu, je již dostatečně zajištěná, žije v nádherném bytě, ale něco jí chybí. Muži ji opouštějí kvůli mladším ženám a ona cítí, že má poslední šanci stát se matkou.

Poslední naději spatří v dárcovství spermatu, a tak osloví svého homosexuálního kamaráda Richarda, s kterým se tímto netradičním způsobem snaží počít dítě. Ale v tu chvíli přichází na scénu ztracený syn její švagrové, mladý koloušek Adam, který se stává Eričiným milencem.

Trailer

Perfektní dny?

Film Perfect Days vychází z divadelní hry od Lizy Lochheadové. Alice Nellis tuto hru nejprve režírovala v divadle Na zábradlí a posléze se rozhodla přesunout tento příběh úspěšné ženy toužící po dítěti i na filmová plátna.

Když se řekne jméno Alice Nellis, nejspíše budete čekat hlubší záběr do nitra postav. Tentokrát se tak ovšem nekoná. Vše je bráno hodně povrchově, dá se říct, že film je nenáročný a přístupný tak širšímu publiku. Jedná se o odlehčenou komedii s prvky romantiky a dramatu.

Film Perfect Days: I ženy mají své dny

Zaostřeno na postavy

V hlavní roli můžeme zhlédnout Ivanu Chýlkovou, v jejímž filmovém bytě se vlastně odehrává většina děje. Prvním jejím důležitým mužem ve filmu je Vojta Kotek, který si střihl nespoutaného mladíka. Ve své roli se očividně vyžíval, velmi mu sedla, ovšem škoda, že mu v průběhu filmu byly ostříhány dredy a nasazen elegantní styl.

Druhým důležitým mužem pro postavu Eriky je gay Richard, kterého si zahrál Ondřej Sokol. Je to postava, která mne v celém filmu opravdu nejvíce zaujala. Výborně se vžil do své role a byl nezapomenutelný.

Film Perfect Days: I ženy mají své dny

Trošku zarážející pro mne byla máma Eriky v podání Zuzany Kronerové. Nejprve své dceři objedná k narozeninám striptéra. Jenže pak se zlobí, když zjišťuje, že chce Erika počít dítě za pomoci spermatu od jejího homosexuálního kamaráda.

Co to slyším?

Jedná o komedii, kde jsou pro nás připraveny humorné scény a vtipné hlášky. Ale i přesto jsou ve filmu občas taková sušší místa. Pro oživení by jistě mohl pomoci i vhodný hudební doprovod.

Film Perfect Days: I ženy mají své dny

Moje hodnocení

Žádný vážný film, prostě jen humorná oddechovka, která se snaží chvílemi i překvapit. Některé postavy byly pro mne trošku zarážející, ale přesto si musím pochválit herecké výkony.

Moje hodnocení: 6/10

Základní údaje

Perfect Days – I ženy mají své dny
Česko, 2011, 105 min
Režie: Alice Nellis
Scénář: Alice Nellis
Kamera: Matěj Cibulka
Hudba: Jan Ponocný
Hrají: Ivana Chýlková, Vojtěch Kotek, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol a další

 Fotografie převzaty ze stránky www.csfd.cz.

3 Komentáře
 1. wiwi
  wiwi says:

  Na Perfect days mě kdysi vytáhla do kina mamka, která na tom předtím byla s kolegyněmi a byla z toho hrozně unesená. Upřímně jsem nechápala proč a ona taky pak uznala, že to vlastně taková pecka není. Je to docela vtipné a Chýlková je výborná, ale asi nejsem úplně správná cílová skupina. Myslím, že je to spíš komedie pro starší ženy, prostě pro vrstevníky právě hlavní hrdinky. Taky mě tam tak trochu rozčiloval Kotek, který podle mě nehrál moc zdařile. A některé scény byly hrozný, třeba s tou hrou v baru a pak u hrdinky doma, to bylo vyloženě na efekt a nemělo žádný smysl. No ale zase pointa dobrá. :D Takže Perfect days nesahají třeba Vratným lahvím či Ženám v pokušení podle mě ani po kotníky, ale takový Román pro muže byl podle mě zase horší.

  Odpovědět
  • Dragell
   Dragell says:

   Souhlasím, mezi českými filmy rozhodně nalezneme zdařilejší kousky.
   Cílová skupina je možná trošku zaměřenější – jak zmiňuješ – na ženy kolem čtyřicítky, ale i přesto myslím, že na takový ten odpočinkový večer u televize tato komedie není zase tak špatná volba :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *