Partička – Havířov 2014

Jelikož přítel věděl, jak se mi líbí Partička, rozhodl se mne vzít na jejich divadelní představení, které se odehrávalo nedaleko v Havířově. Pojďte nakouknout, copak to je vlastně zač a jak jsme si představení užili.

Upozorňuji, že videa jsou lehce roztřesená (smích, třesení rukou dlouhým držením) a je v nich slyšet hodně i okolí (smích). Ale snad i přesto si užijete kousíček z představení, které jsem měla možnost shlédnout i já.

Představení je z 22. října 2014.

Partička

Partička je improvizační show odehrávající buď na televizních obrazovkách programu Prima nebo také na divadelních prknech. Základem pořadu jsou čtyři baviči, kteří improvizují ve hře na zadané téma, kdy každá hra má svá pevně stanovená pravidla.

Základní čtveřicí v této show je Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol a Igor Chmela. Programem provází moderátor Daniel Dangl a hudební doprovod Marián Čurko. Samozřejmostí jsou i různí hosté, kteří některá představení dokáží oživit něčím novým.

Havířovské představení

Na divadelním představení se objevila základní čtveřice bavičů: Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol a Igor Chmela. Hudební doprovod zajistil Marián Čurko a v roli moderátora se objevil Aleš Háma.

Celé představení trvalo přibližně hodinu a půl, za kterou jsme stihli shlédnout šest představení. Čekaly nás scénky s názvem Jedno slovo, Vyznání lásky, Detektor lži, Zdrobnělinky, Interview a Párty. Pět scének jsme stihli za hodinu a poslední Párty jsme sledovali půl hodiny, kdy Richard Genzer nemohl uhádnout zadané postavy (viz video), u čehož jsme se dobře pobavili, neboť nápovědy ho spíše oddalovaly od správného slova.

Hádaná osoba: Zdeněk Pohlreich

Divadlo nebo televize?

Jelikož Partičku můžete shlédnout jak v televizi, tak na divadelních prknech, přeci jen nemůžete tyto dvě věci srovnávat. Televizní přenos má určitá pravidla, obsah musí být slušný, aby byl odvysílatelný v přijatelném čase.

Základ mají stejný, každé představení je jedinečné, i když půjdete na představení znovu (nebo budete sledovat další díl v televizi), i když jsou stejní herci, stejné hry, tak témata a samotná improvizace se rozvijí jiným směrem. Pokaždé uvidíte něco nového, jedinečného a hlavně zábavného!

Na rozdíl od televizního představení je to divadelní, dá se říct, od srdce či přímo od pusy. Představení je přirozenější, ale o to více si zde herci dokáží slovně ulevit (nikdo je pípat nebude), během her mohou zabrousit do pro někoho nevhodných témat (sex, prostituce apod.).

Divadelní představení Partička

Divadelní představení Partička Divadelní představení Partička Divadelní představení Partička

Za sebe musím říct, že více upřednostňuji televizní variantu, která si udržuje jistou úroveň, je slušnější. Netvrdím ovšem, že i samotná divadelní verze je špatná. Jen je třeba počítat s tím, že vtípky mohou být ostřejší.

Tato uvolněnější divadelní verze mi nesedla, ale i přes to jsem se zasmála. Přítel byl touto verzí nadšen a i na přiložených videích můžete zaslechnout jeho hlasitý smích. Celkově bych představení hodnotila dobře a určitě doporučuji těm, kteří mají pořad Partička rádi, na něj zajít. Odnesete si příjemný zážitek.

Hádané osoby:
Michal Suchánek – digestoř
Ondřej Sokol – čerpací stanice
Igor Chmela – autogen

Na závěr fotografie s baviči + jejich podpisy (nesehnala jsem všechny, bohužel).

Divadelní představení Partička Divadelní představení Partička

Divadelní představení Partička

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *