Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence

Dne 1. srpna přesně před pěti lety poprvé otevřela Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích své dveře zvědavým návštěvníkům. Od té doby neustále roste a vždy dokáže při další návštěvě příjemně překvapit. Není proto divu, že na oslavu pátého výročí proudily do zoo davy lidí.

V současné době se nachází v zoo přes 200 papoušků o 44 druzích, kteří dávali na odiv své krásné peří. Barevnost per návštěvníky lákala a poutala jejich pozornost. V zoologické zahradě můžete také sledovat rozmanitost druhů – maličtí papoušíčci vrabčí a brýlatí jsou příhodně umístěni hned vedle velkých arů.

Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence

Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence

Pozváni na tuto událost byli i bývalý fotbalista Zbrojovky Brno Petr Švancara a herec Václav Svoboda. Doprovodný program pak zajišťovala cimbálová muzika s Jožkou Šmukařem, country skupina Výlet a afričtí bubeníci. Právě poslední zmiňovaní měli u návštěvníků největší úspěch a neváhali je zapojit do bubnování.

Během této události bylo možné zhlédnout i výstavu obrazů výtvarnice Mgr. Jitky Bednářové Smíškové s motivy zvířat a především papoušků. Tato výstava trvá až do 20. srpna, takže pokud v brzké době navštívíte papouščí zoo, nezapomeňte nahlédnout, je to opravdu pěkná podívaná.

Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence

Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence Papouščí zoo oslavila 5. výročí své existence

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *