Ostravský knižní veletrh 2018: Beseda s Petrou Štarkovou o dětské psychologii, autismu a střídavé péči

Na letošním Ostravském knižním veletrhu se objevila i autorka dětských knih a psycholožka v jednom – Petra Štarková. Na besedě odhalila, jaké knihy si pro nás ještě chystá, zda se dočkáme i něčeho pro dospělé a prozradila i něco málo ze své práce v oblasti psychologie.

Petra Štarková napsala tři krásné pestrobarevné knihy pro děti, a to Pirát jménem Šampaňský – příběh o malém Jirkovi, který si vysnil piráta a on se jednoho dne opravdu objevil, dále také populárně naučnou knihu pro děti z oblasti psychologie Jak to chodí v lidské hlavě. Jejím nejnovějším dílem je příběh o malém Lukášovi, který je autista a vnímá tak své okolí trochu jinak než ostatní děti. Setkáme se s ním v knize Lukáš a profesor Neptun.

Pokud by vás zajímala její písemná práce zaměřená na dospělé čtenáře, je pak potřeba zapátrat po odborných časopisech, do kterých Petra Štarková zasílá články z oblasti psychologie a neváhá se dostat i na stránky zahraničních publikací. Knihu pro dospělé zatím nepřipravuje, naopak má toho v plánu ještě mnoho pro děti, ale to už prozrazuje v záznamu z besedy.

 

1 Komentář
  1. K
    K says:

    Autorka působí orpavdu sympaticky, moc hezy se to poslouchá a dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavostí. Myslím si, že mladší sestře určitě jednu z jejích knížek koupím, abych si ji mohla sama pak přečíst :D

    Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *