Ohlédnutí se za vánočními trhy v Ostravě 2017

Letos jsem nakoukla na dvě ostravská náměstí zaplavená stánečky a davy lidí V centru města naleznete ve své blízkosti Masarykovo náměstí a menší Jiráskovo náměstí. Obě nabízely kouzelnou atmosféru, která přilákala spoustu návštěvníků.

Na větším Masarykově náměstí je každoročně velké pódium s vánočním programem. Z dětských úst zazněly krásné koledy, ale mohli jste zde letos zhlédnout i vystoupení Evy Farné, Markéty Konvičkové či Tomáše Savky.

 

     

Masarykovo náměstí jsem navštívila v době před rozsvícením vánočního stromu.

Vlezlou zimu mohli návštěvníci zahnat nejen teplým svařákem, ale také nazout brusle a využít kluziště hned vedle trhů. Pro děti zde byly připraveny kolotoče, ale také ukázka dobových řemesel jako je třeba kovářství, letos jsme si mohli vyzkoušet i třeba takové psaní brkem.

Na tomto náměstí byl připraven také živý betlém – návštěvníci se mohli setkat se zvířaty, která odjakživa patřila k jesličkám malého nemluvněte, Ježíška. Atrakcí se také stal vánoční vláček projíždějící kolem trhů.

Za nahlédnutí stálo i menší Jiráskovo náměstí, kde každoročně během vánočních trhů stojí kouzelný dobový kolotoč. I tentokrát vozil malé děti, které zároveň nedaleko mohly využít Ježíškovy pošty. Toho si také společně s jeho rodinou v slaměném podání mohly nedaleko prohlédnout. Podle toho, odkud jste přišli, vás přivítala buď bohatě zdobená světelná brána nebo tzv. ledový strom, tedy strom ze spousty žárovkových řetězů.

 

    

Ke dni 29. listopadu oslavila Ostrava 750 let od svého založení a tak s oslavou vánočních svátku spojila také tuto událost. U Nové radnice davy lidí sledovaly bohatý ohňostroj, přičemž ti, co přišli dříve, mohli ještě sepsat vzkaz pro Ostravany v roce 2067, kdy bude Ostrava slavit 800. výročí.

Po velkolepém světelném představení se následně rozsvítilo celé náměstí před Novou radnicí včetně vánočního stromu. Nejkrásnější pohled na vánoční výzdobu Prokešova náměstí je z ulice 30. dubna, která dává vyniknout radniční věži.

 

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *