Novinky mezi seriály

Přemýšlíte, nač se ve svém volném čase podívat, ke kterému seriálu upnout zrak? Představím vám tři novější a tematicky zajímavé seriály.

Outsiders

Drama
Seriál Outsiders nás vezme do Ameriky, kde můžeme zavítat do klanu Farellů, kteří žijí odděleně od civilizace v Appalačském pohoří. Jsou tam odjakživa, mají své vlastní zákony, volí svého vůdce a samozřejmě pálí samohonku. Jenže teď se těžební společnost rozhodla je z jejich kousku světa vyštvat.

Pokud vás vždycky zajímal tento neobvyklý život odsunutých lidí, kteří žijí podle vlastních zákonů, možná se právě v tomto seriálu najdete. Ačkoliv je klan nucen bojovat se světem tam venku, i přesto se zde řeší vztahy, hierarchie a vůdcovství, přežití a oslavy. Nesmí ani chybět nájezdy na nebohé okolí, protože vše si tito lidé obstarat sami nedokáží.

Aktuální stav: 1. série, 3 díly
Díl: 60 min
USA 2016

IMDb: 7.6/10
CSFD: 63%

Colony

Scifi, akční, dobrodružné
Jak byste se zachovali vy, kdyby vaše město začala okupovat mimozemská rasa? Vysoké zdi, velká omezení, roztrhnuté rodiny. Není divu, že v Los Angeles se lidé bouří a vznikají odboje proti režimu. Nejhorší na tom totiž je, že lidé z vyšších vrstev s těmito nezvanými hosty spolupracují.

Překvapivě nemůžete očekávat hned jednotky mimozemského typu, které si to rázují městem. Nepřítel vše totiž pozoruje zpovzdálí a komunikuje pouze s těmi, kdo daný úsek řídí. Celý děj je tak zaměřen na práci odboje, práci policie na odkrytí odboje a nepřiměřené zákony a dohody.

V hlavních rolích uvidíte známé tváře, jako je Sarah Wayne Callies (The Walking Dead), Josh Holloway (Lost) nebo Peter Jacobson (Dr. House).

Aktuální stav: 1. série, 5 dílů
Díl: 45 min
USA 2015

IMDb: 7.3/10
CSFD: 65%

Akta X

Sci-fi, drama
Tentokrát nepředstavím nějakou zbrusu novou podívanou, ale i přesto si tento seriál zaslouží nepřehlédnout jej. Akta X mají již neuvěřitelnou 10. sérii, která se právě rozjíždí.

Kdo by neznal Akta X s agenty Mulderem a Scullyovou? Ti řeší netradiční případy vymykající se běžným situacím. Agenti tak mají potyčky s paranormálním světem, se kterým se snaží bojovat.
Aktuálně přichází již 10. řada a stále má co nabídnout, je chytlavá. Každý díl je typicky věnován jednomu případu, přičemž na pozadí dílů probíhá dějová linie nejen ze života hlavních hrdinů, ale i větší mysteriózní příběh.

Díly si navíc nedrží jednotné zpracování – jeden díl je vážnější nebo hraje na city a pak se objeví díl, který pro změnu přinese humor, vtip a parodii na mysticizno. I když jste neviděli předchozí série, rozhodně se neváhejte do nové přímo „zakousnout“.

Aktuální stav: 10. série, 4 díly
Díl: 45 min
USA 2016 (1993)

IMDb: 8.7/10
CSFD: 81%

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *