Non-Stop

Jaké to asi může být, když je vám nepříjemné sedět ve startujícím letadle? Jenže to není Billův největší problém, když se ocitne jako letový maršál na palubě letadla s vyděračem na palubě, který nemá s cestujícími slitování.

Zhlédnuto: VOYO, 2D, dabing

Příběh

Bill Marks je letovým maršálem, jehož úkolem je zabezpečit cestující v letadle. Při své službě v oblacích je ovšem konfrontován výhružnými esemeskami, které z poklidného letu vytváří cíl teroristického útoku. Je požadováno 150 milionů dolarů, jinak každých 20 minut zemře v letadle jeden člověk.

Bill nebere výhružky na lehkou váhu, ačkoliv mu vedení nevěří. Jenže vše hraje proti němu, vyplouvají na povrch jeho nepříjemné stránky života. Nakonec se objeví i informace, že je daný bankovní účet vedený na Billovo jméno, tak kdo je tedy vyděračem v letadle, není to snad samotný maršál? Situace nejen v letadle, ale i mimo něj se začíná podivně vyvíjet v Billův neprospěch a lidé stále umírají.

Trailer

Míříme pistolí

Film si už od začátku na nic nehraje, velmi brzy jsme vrženi do podivných událostí, do hry na kočku a myš. Akce a napětí se nám v dostatečných dávkách dostává po celý film. Překvapivé pro vás bude jistě rozuzlení a závěrečné odhalení, ačkoliv motiv je trochu slabší.

Dějová linie je plná zvratů, nedůvěry, naprosto netušíme, kdo je oním teroristou, který ohrožuje letadlo a manipuluje s letovým maršálem. Hlavní hrdina se všemi stopami zuřivě bojuje, ačkoliv se čím dál více dostává do úzkých, načež začne okolí věřit, že on je vlastně tím teroristou. Kdo tedy vyhraje, když vychytralost zloducha nezná mezí?

Film Non-Stop akční a thriller

Hvězdně obsazený film dokáže mnoho nabídnout. Liam Neeson zase jednou ukázal, že akční thrillery mu prostě sedí a svoji roli letového maršála v nepříjemné pozici zahrál úžasně. Svoji roli ve filmu obdržela i sympatická Julianne Moore, která byla Liamovy důležitou pomocnou rukou i podporou.

Je škoda, že ačkoliv je film dabovaný, textové zprávy, které jsou významnou součástí filmu, již přeloženy nejsou. Ať již namluveny nebo alespoň otitulkovány. Přeci jenom, angličtina se neučí zase tak dlouho a vím, že mí rodiče by třeba měli problém, obzvláště můj táta, který se učil na škole ruštinu, dnes dělá rukama a tak dosud neměl důvod se učit anglicky.

Film Non-Stop akční a thriller

Moje hodnocení

Při prvním zhlédnutí perfektní podívaná, naprosto netušíte, kdo je oním padouchem, budete podezřívat snad všechny postavy ve filmu a určitě se s jistotou nemůžete trefit. Proto již napětí při opakovaném zhlédnutí ustupuje, vnímáte film odlišně, zkoumáte detaily. I přesto je film již od počátku plný akce a tíživého napětí (nejen mezi pasažéry v uzavřeném prostoru letadla), které doplňuje výborné herecké obsazení.
Zamotaná pátrací zápletka jistě uspokojí každého diváka.

Moje hodnocení: 7/10

Základní údaje

Non-Stop
Thriller, akční
USA, Francie, 2014, 107 min
Režie: Jaume Collet-Serra
Scénář: John W. Richardson, Ryan Engle, Christopher Roach
Kamera: Flavio Martínez Labiano
Hudba: John Ottman
Hrají: Liam Neeson, Julianne Moore, Michelle Dockery, Anson Mount, Omar Metwally a další

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *