NOVINKY | Nechte si na Vánoce rozproudit krev v těle filmovými novinkami

Ačkoliv jsou Vánoce svátky klidu a míru, na filmovém plátně to není moc poznat, protože do popředí se dostává spousta akční fantasy i sci-fi snímku. Tak který si uloupí vaše srdce v kině tentokrát?

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

CZ premiéra: 20.12.2018
Žánr: Animovaná, dobrodružná komedie

Když druid Panoramix spadne při sběru jmelí ze stromu, rozhodne se, že je čas, aby někomu prozradil tajemství kouzelného lektvaru, který dodává sílu a díky kterému odolává jeho vesnice útokům Římanů. Nakonec se vydává společně se dvěma hrdiny této vesnice – Asterixem a Obelixem na cestu najít mladého druida, kterému by Panoramix mohl prozradit tajemství kouzelného lektvaru.

Poznámka pod čarou: Další pokračování dobrodružství dvojice Asterixe a Obelixe pokračuje, tentokrát v animované podobě, tak jsem zvědavá, jakým dobrodružstvím nás potěší tentokrát

Spider-Man: Paralelní světy

CZ premiéra: 13.12.2018
Žánr: Animované, dobrodružné sci-fi

Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.

Poznámka pod čarou: Kraťas inspirovaný tímto filmem jste mohli zhlédnout na konci filmu Venom po závěrečných titulkách.

Aquaman

CZ premiéra: 13.12.2018
Žánr: Dobrodružné, akční fantasy

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zda-li je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem.

Poznámka pod čarou: Tak tenhle film jistě přiláká všechny dívky a ženy, protože kdo by si nechal ujít Jasona Momoa v hlavní roli?

Smrtelné stroje

CZ premiéra: 6.12.2018
Žánr: Dobrodružné, akční sci-fi

Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna.

Poznámka pod čarou: Film podle knižní série Kroniky hladového města od spisovatele Philipa Reevea, takže pokud chcete nejprve přečíst předlohu, máte nejvyšší čas se do toho pustit

Bumblebee

CZ premiéra: 20.12.2018
Žánr: Dobrodružné, akční sci-fi

Charlie je čerstvých 18 a k narozeninám dostane od majitele autoservisu, kam chodí pomáhat, omláceného žlutého Brouka. Není to ledajaký Brouk, ale Transformer Bumblebee, který se v zapadlém kalifornském městečku ukrýval před světem.

Poznámka pod čarou: Další, tentokrát již šestý film ze světa Transformers, nám ukáže roztomilé autíčko Bumblebee – o to více mě to láká, když jsme měli půjčené auto od kamaráda přezdívané stejně.

Ve spárech ďábla

CZ premiéra: 6.12.2018
Žánr: horor

Otřesný obřad vymítání ďábla se vymkne kontrole a vyžádá si život mladé ženy. O několik měsíců později má Megan Reedová (Shay Mitchellová) službu v noci v pitevně, kam přivezou znetvořené mrtvé tělo. Megan, která je uvězněna sama v podzemních chodbách, začne mít strašlivé vidiny a zmocní se jí podezření, že tělo je posedlé nemilosrdnou démonickou sílou.

Poznámka pod čarou: A pokud se i při vánoční atmosféře chcete bát, nesmí chybět jedno tematické vymýtání ďábla.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *