Nahlédnutí na ostravské vánoční trhy

Jako každý rok i letos po téměř celý prosinec až do Vánoc se konaly v Ostravě vánoční trhy. Já navštívila ty na Masarykově a Jiráskově náměstí a rozhodla jsem se zpětně vám ukázat, jaké to tam bylo.

Na Masarykově náměstí mne na první pohled oslnil krásný vánoční strom, který převyšoval celé náměstí. Kolem něj tvořilo shluk mnoho stánečků, bohužel převážně s jídlem, oblečením a vánočními dekoracemi. Kdo tedy chtěl hledat něco na poslední chvíli na Vánoce, nejspíše moc neuspěl.

Ostravské vánoční trhy Ostravské vánoční trhy

Ale i přesto koutek Masarykova náměstí patřil středověkým trhům, kde se děti mohly svézt na dřevěném dobovém kolotoči, nechat si zavěštit nebo zazvonit s přáním v malé zvonici. Atrakcí pro velké byl jistě krásný betlém a děti zase zvědavě obdivovaly živé oslíky hned vedle.

Na druhé straně náměstí bylo připraveno pódium, na kterém denně probíhal vybraný vánoční program, který doplnil celou atmosféru vánočních trhů. Důležitou zastávkou bylo ovšem i kluziště, tentokrát pod dohledem Mimoňů, u kterých se rodinky neustále fotily.

Ostravské vánoční trhy Ostravské vánoční trhy

Ostravské vánoční trhy Ostravské vánoční trhy Ostravské vánoční trhy

Přestože je toto náměstí větší a nabízelo toho mnohem více, přeci jen mne oslovily vánoční trhy na vedlejším Jiráskově náměstí. Drobný shluk stánečků doplňovaly nejen zajímavé pokrmy a výrobky, ale také středověké atrakce, od velkého ruského kola přes výrobu svíček, pečení chleba či střelbu z kuše.

Ačkoliv jsou tato náměstí těsně vedle sebe, zde jste mohli zhlédnout nádherný betlém, pro změnu dřevný. A právě na tomto náměstí pak byly připraveny k nákupu i vánoční stromečky a kapři.

Ostravské vánoční trhy Ostravské vánoční trhy

Možná tyhle trhy prostě nejsou na nákupy vánočních dárečků a tak nás stejně naženou do obchodních domů, ale i přesto nám přinesou zajímavou atmosféru, především pak středověké části s netradičními atrakcemi. Rozhodně neváhejte dalším rokem nakouknout na trhy sami.

Ostravské vánoční trhy

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.