Nahlédnutí na brněnské vánoční trhy

Kromě ostravských vánočních trhů jsem samozřejmě nakoukla i na ty brněnské. Mám je velmi ráda, a proto jsem se rozhodla pro vás napsat ohlédnutí za těmito trhy.

Brněnské vánoční trhy jste mohli objevit hned na několika místech v centru Brna a to během celého prosince až do Vánoce. Já zamířila na náměstí Svobody, kde jsou trhy největší, stejně tak jako doprovodný program je nejobsáhlejší.

Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015

Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015

Vánoční stromeček, tedy spíše strom je opravdovou dominantou náměstí, ovšem nyní jeho výzdoba lehce pokulhávala. Navíc jsme přišly od nádraží a žlutě osvětlený strom jakoby splýval se žlutou budovou za ním.

Stánky jsme si jen tak prošly, nakoupily jsme si něco dobrého na zub, zahřály se nápoji a nezapomněly jsme si ani zajít k maličké zvonici, která vám prý splní přání, na které budete myslet ve chvíli zvonění.

Jako každým rokem zde byl nádherný dřevěný betlém, který se každoročně zvětšuje. Atrakcí pro děti také byly nedaleko umístěná zvířata z brněnské zoo.

Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015

Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015

Další vánoční trhy, které každoročně opravdu velmi ráda navštěvuji, byly na Zelném trhu. Ten byl obsypán stánečky s ručními výrobky, domácími potravinami a dalšími oku lahodícími a originálními věcmi. Přiznám se, že nejen stánky, ale i vánoční stromeček na tomto náměstí mi byl příjemnější.

Doplňky z korku, čirá medovina, kovářské umění nebo třeba ručně vyráběná bižuterie, to vše lákalo na toto náměstí návštěvníky stejně tak, jako doprovodný program, který vytvářel perfektní atmosféru. Malé děti se navíc mohly pobavit na kolotočích a dalších přidaných atrakcích.

Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015

Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015 Brněnské vánoční trhy, Brno 2015

Ani letos jsem nezaváhala a vyšlápla jsem si na nedalekou radniční věž, z které je na celé to rozsvícené vánoční náměstí nádherný pohled. Pokud se tam ovšem dalším rokem vypravíte i vy, nezapomeňte, že raději tam jít bez nákupů, nahoru vede 173 schodů.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.