Meltingpot 2018: Peter S. Beagle, muž, který vdechl život jednorožcům

Knižnímu světu vládnou tvrdá stvoření, tu čteme o upírech a vlkodlacích, támhle zase o dracích chrlících oheň. Ale mají v knihách ještě své místo taková jemná a vzácná stvoření jako jsou jednorožci? O tom ví své spisovatel Peter S. Beagle, stvořitel Posledního jednorožce.

Kulturní akce Colours of Ostrava hostila mnohé osobnosti a samozřejmě zde nemohl chybět i americký spisovatel Peter S. Beagle, který má na své kontě spoustu kouzelných příběhů. Už odmalička věděl, že je vypravěčem příběhů a je to jeho životní poslání. Jeho nejznámější a největší dílo Poslední jednorožec u nás bude letos v zimě vycházet již v třetím vydání. Že se nemůžete dočkat? Pak si jistě vychutnáte příběh i ve filmové podobě.

Ale neočekávejte pouze besedu zaměřenou na jednorožce. Rozsah zájmů a zkušeností tohoto spisovatele je daleko větší. Zpěv ani hudba mu nejsou cizí a dokonce se pustil do napsání filmových adaptací některých známých (či méně známých) knižních děl.

** Beseda je vedena v anglickém jazyce. **

Fotogalerie

 

Poslední jednorožec

Peter S. Beagle

Žila šťastným životem jednorožce, prosta všech strastí a starostí. Ale pak na její štěstí padl stín. Kdo je zlý král Moran? Kdo je strašlivý Rudý býk? Kam se poděli všichni ostatní jednorožci? Pro odpovědi na tyto otázky se jednorožka vydává na dlouhou a strastiplnou pouť, plnou nástrah, zákeřných nepřátel, ale i pomoci z nejneočekávanější strany.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *