M. T. Majar – Znamení vlka (Kateřina Janečková)

Jak se říká – nechoďte v noci temnými parky a pochybnými uličkami. Tak přesně na tohle Tori nedbá a doplatí, když se na ni vrhnout dva útočníci. Naštěstí se jako zachránce objevuje Ruben, který ovšem změní Tori život navždy.

Příběh

Zrzavá kráska Tori s českými kořeny dostala do vínku daleko více, a když je poté omylem přeměněna na vlkodlaka, její síla se vyvine společně s jejím tělem. Ačkoliv jsou vlkodlaci v běžném světě známí a ne zrovna oblíbení, i přesto svůj nový život přijme a začne se ucházet o muže, který ji proměnil.

Učaroval jí na první pohled a až postupem času zjistila, že vlastně nemůže s tímto mužem být jen tak. Není to jednoduché, když on je alfa, chétir smečky, kterého chtějí všechny vlkodlačí ženy…

Styl psaní

Urban fantasy zaměřené na vlkodlaky, které odkazuje na Českou republiku díky Viktoriině původu. Mnohdy tak zažívá vtipné situace, když využívá slovních spojení, která zná ze své rodné země.

Ústředním tématem knihy je Toriino sblížení s Rubenem a boj o něj. To se neobejde bez spousty lechtivých scén. Erotikou je tato kniha přímo nabitá, scény jsou více rozepsané, detailní a s nábojem. To vše doplňují další menší příběhy, které se v knize objevují. Ať již jde o Toriinu proměnu, ztracení jednoho člena smečky a příchod nové smečky. Příběh se tak dostává do další akční roviny, která jej posouvá dál.

I přesto, že se zde řeší Toriina proměna, vše, čím si prochází a co díky tomu provede, tak mi přijde, že hlavní hrdinka tuto nevyhnutelnou událost bere jako fakt. Nijak se s tím nevyrovnává, protože asi „prostě už se stalo“.

Přiznám se, že celou dobu jsem chtěla Tori vidět jen s jedním mužem, který mi díky autorčinu popisu opravdu učaroval. O to víc mi vyrazil dech epilog, díky kterému jsem začala pátrat po druhém dílu knihy.

Audio

Velmi se mi líbil výběr hlasu pro namluvení příběhu. Celou audioknihu namluvila Kateřina Janečková, která má jemný hlas zakončený občas zhrublostí, který mi k vlčí ženě opravdu sedl. Do role Tori se opravdu výborně vžila a dokáže nás svým hlasem vyvést z míry, přednést nám text takový způsobem, který mne nenechával ke knize chladnou.

Hudba ani zvuky nemají v tomto zpracování prostor. Možná jen uvedení nové kapitoly má jemný hudební podkres. I přesto se zde setkáme se zajímavě zpracovanou částí příběhu, kdy je Tori ve vlčím těle a vnímá svět kolem sebe jinak. Tomu je audiokniha přizpůsobena a hlas patřičně upraví.

Já a cizí slovíčka, to nejde moc dohromady, kolikrát mám problém i se samotnými jmény. Audiokniha je výborná v tom, že mi ukáže, co a jak číst, takže když jsem se pustila do dalšího dílu, už mne ta psaná slovíčka nestrašila (škoda, že není prozatím další díl namluven).

Obal

Obal knihy je samostatně vytvořen, nevyužívá fotografii z knižní předlohy. Ačkoliv na něm můžeme vidět hlavní hrdinku a skrývaného vlka v ní, i přesto se mi zdá, že obal odkazuje spíše na druhý díl. I přesto je obal bravurně graficky dotvořen, netahá oči a moc se mi líbí ty krvavé šrámy zakomponované do něj.

M. T. Majar - Znamení vlka (Kateřina Janečková)

Ukázka

Hodnocení knihy

Jak už žánrové zařazení zmiňující erotiku může napovědět, tato kniha je cílena na ženy. Audio nabité nejen akčními scénami, ale také vzrušujícími popisy, svalnatými mužskými těly a sem tam do toho i nějaký sex. Jsou to přeci jen vlkodlaci milující svoji přirozenost. Audioknihu namluvila Kateřina Janečková, která svým hlasem dokáže vtáhnout a udržet u příběhu každého.
Upozornění: Po poslechu tohoto audia budete nejspíš nuceni sáhnout ihned po druhém dílu!

Moje hodnocení: 9/10

Závěrečné shrnutí

Autor: M. T. Majar
Série: Vlci
Díl: 1. Znamení vlka
Interpret: Kateřina Janečková
Žánr: fantasy, erotika
Délka: 15h 4min
Vydavatelství: Walker&Volf
Rok vydání: 2014

Fotografie obalu pochází z Audioteka.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *