Logan: Wolverine

Logan i jeho svět stárne a tak chce svůj život v poklidu dožít bez dalších šarvátek. Osud se ovšem rozhodne, že si pro něj připraví něco jiného, než po čem stárnoucí mutant touží.

Příběh

Už je to 25 let, kdy se narodil poslední mutant a díky několika událostem ti zbylí pomalu vymírají. Wolverine se snaží živit jako taxikář a přitom se stará o Charlese Xaviera. Ten je vážně nemocný a díky jeho mutaci jsou jeho záchvaty nebezpečné nejen pro něj, ale především pro jeho okolí.

Jenže tento strnulý život v ústraní v honbě za penězi a léky se má brzy změnit. Wolverina totiž kontaktuje žena, která potřebuje pomoc pro její dceru a nikdo jiný není prý vhodnější než on. Jenže jak se později ukáže, o malou Lauru má zájem mnoho nebezpečných lidí a ona právě teď stojí na prahu jeho skrýše.

 

Můj pohled

Jestli čekáte další pokračování ve stylu X-menů, budete překvapeni. Film nabírá temnějšího rázu a my sledujeme poslední zbytky našich dřívějších hrdinů, kteří se snaží na stará kolena přežívat, jak se dá. Jejich sláva a dobré časy jsou ty tam.

Charles je chatrný stařík, který chvílemi o sobě neví a dokáže nadělat kolem sebe pěkný nepořádek. I na Wolverina se dostalo a jeho regenerační schopnosti najednou nejsou, co bývaly. Jakoby svět pro mutanty definitivně končil, protože už je prostě nepotkáváme na ulicích.

 

První část filmu nás nějakou dobu seznamuje s aktuální situací, ale akce se dočkáme. Bude jí opravdu nemálo, drápy rozpářou nepočítaně lidí a té krve bude opravdu přemíru. Jakoby zestárnul nejen Logan, ale i celý film se nese v duchu příběhu pro dospělé.

Ačkoliv je postava Wolverina ve filmu dominantní, přesto (nebo díky jeho stárnoucí postavě) místy na sebe strhuje pozornost mladá dívenka Laura. Celý film protíná hned několik jejích epických výstupů, kdy se nebojí se svojí vyřídilkou postavit i samotnému Loganovi, jen aby dosáhla svého. Škoda jen, že se jí nedostává více prostoru.

Závěrečné hodnocení

Zatajený dech, smích a (možná) slzy. Film má sice pomalý nástup, ale jakmile se rozjede, postaví vás před celou škálu emocí. Když se nad tím tak rozmýšlím, vlastně doteď ani nevím, zda to skončilo dobře nebo špatně. Wolverine sice není to, co dříve býval, ale ještě stále dokáže používat své drápy a zanechá za sebou nejednu krvavou kaluž, takže žádnou pohádku pro děti rozhodně nečekejte.

Moje hodnocení: 9/10

Základní údaje

Logan: Wolverine
Akční, sci-fi, drama
USA, 2017, 137 min
Režie: James Mangold
Povídková předloha: James Mangold
Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Kamera: John Mathieson
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elizabeth Rodriguez, Richard E. Grant a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

1 Komentář

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *