Letní půjčovna deskových her od Albi 2017

Tak jako každý rok i letos je letní půjčovna deskových her Albi v plném proudu. Už máte některou z her doma nebo se teprve chcete vyzkoušet? Nepromeškejte speciální příležitost a půjčte si domů níže vybranou hru na 14 dní.

Deskové hry je potřeba zapůjčit až do začátku září na vratnou zálohu 200 Kč a to pouze jednu hru na jednu osobu. Jakmile ji vrátíte, můžete vyzkoušet jinou z dané nabídky. Deskové hry si mohou zapůjčit pouze členové Albi klubu, jehož členem se stanete jednoduše po vyplnění formuláře na prodejně Albi. Deskové hry si pak můžete zapůjčit na kterékoliv prodejně Albi.

 

Cortex Challenge

Kategorie: Párty hra
Počet hráčů: 2-6
Čas: 15 min
Věk: 8+

Cortex je párty postřehová hra, která potrápí vaši logiku, paměť, rozhodování či dokonce hmat a to vše v omezeném časovém úseku. Za správné splnění úkolů na kartičkách obdržíte kousek mozku – kdo zvládne ten svůj seskládat nejrychleji?

Hodnocení
Zatrolené hry: 3/5
BoardGeekGames: 6.4/10

Verze hry
Cortex Challenge (2016)
Cortex Challenge GEO (2016)
Cortex Challenge pro děti (2016)

 

Tipni si!

Kategorie: Párty hra
Počet hráčů: 2-6
Čas: 30 min
Věk: 12+

Chcete se něčemu přiučit a zároveň pokoušet svůj vlastní odhad? Pusťte se s přáteli do tipování správných odpovědí ve hře Tipni si! A uzavírejte sázky na to, kdo se se svým tipem mohl dostat nejblíže správné odpovědi. Kartičky vám pak odhalí nejen správnou odpověď, ale doplní ji o další zajímavé informace.

Hodnocení
Zatrolené hry: 4/5

 

Slož to

Kategorie: Logická hra
Počet hráčů: 1-5
Čas: 20 min
Věk: 7+

Zahrajte si na číšníka a doneste na stůl ta správná jídla. Na svém ubrousku máte celou nabídku a je potřeba jej složit tak, aby byla vidět jen požadovaná jídla na kartičce. Kdo má lepší prostorovou představivost a dokáže ubrousek složit rychleji?

Hodnocení
Zatrolené hry: 3.5/5
BoardGeekGames: 6.5/10

 

Makroskop

Počet hráčů: 2-6
Čas: 30 min
Věk: 6+

Odkrývejte se svými soupeři postupně políčka makroskopu a zkuste uhádnout, jaký obrázek asi ukrývá. Pokoušejte hranice své představivosti, protože ten, kdo daný motiv uhádne, obdrží blyštivé drahokamy!

Hodnocení
Zatrolené hry: 3.5/5
BoardGeekGames: 6.2/10

 

V kostce! Desková hra

Kategorie: Postřehová hra
Počet hráčů: 1-4
Čas: 30 min
Věk: 8+

Hra Brainbox V kostce! má nejen karetní zpracování, v této variantě se dokonce dostanete na deskovou herní plochu, po které hopsáte figurkou. Dle barvy políčka pak vybíráte kartičku jedné z osmi kategorií a snažíte si ji po dobu 10 vteřin zapamatovat. Dokážete po otočení karty zodpovědět na záludnou otázku ohledně motivu, který jste právě viděli?

Hodnocení
Zatrolené hry: 1/5

Verze hry
V kostce! Pohádky (2001)
V kostce! Moje první obrázky (2008)
V kostce! Dinosauři (2008)
V kostce! Historie (2008)
V kostce! Matematika (2008)
V kostce! Zvířata (2008)
V kostce! Abeceda (2010)
V kostce! Svět (2010)
V kostce! Vynálezy (2010)
V kostce! Praha (2013)
V kostce! mini První barvy (2015)
V kostce! mini První čísla (2015)
V kostce! mini První písmena (2015)
V kostce! Česká republika (2015)
V kostce! Desková hra (2015)
V kostce! Příroda (2015)
V kostce! Města (2016)
V kostce! Vesmír (2016)

Zdroj použitých obrázků: zatrolene-hry.cz, boardgamegeek.com, albi.cz

3 Komentáře
  • Dragell
   Dragell says:

   V Ostravě se dá půjčit ve Forum Nová Karolina nebo v Avion shopping park (letos jsem byla jen v Avionu, v Karolině nemám prověřeno), každopádně pohledala jsem u nich na stránkách seznam prodejen a předpokládám, že na všech by měla být možnost si hry zapůjčit: http://www.albi.cz/prodejny/kde-nas-najdete/
   Přeji zábavné hraní – je to výborná akce, díky které jsme už v minulosti objevili hru, kterou jsme si prostě museli pořídit domů :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *