Lampionový průvod připravil netradiční zážitek návštěvníkům Zoo Ostrava

Dne 4. listopadu se v ostravské zoo opět konal lampionový průvod. Zoo tak ožila i po době, kdy bývá již klasicky uzavřena a návštěvníci mohli prožít zajímavý večer mezi zvířaty.

Lampionový průvod byl tematicky laděn k Halloweenu, takže program začínal již v poledních hodinách, kdy děti mohly vyřezávat dýně. Ty pak zdobily celou zoo a v noci osvětlovaly stezku průvodu.

 

    

My ovšem došli až po práci těsně před zahájením průvodu. Účast byla opravdu veliká, některé děti byly maskované a nejvíce mne pobavil duch z prostěradla. Jakmile se setmělo, všude se rozsvítily kouzelné lampiony i rozličné lucerničky. Co mne mrzelo, že jsem nenašla možnost zakoupit lampiony uvnitř a co jsem poslouchala kolem sebe, nebyla jsem jediná.

Po setmění zůstala většina pavilonů otevřených, takže jste měli stále možnost sledovat exotická zvířata. U pavilonů stáli pracovníci, kteří byli taktéž maskovaní do tematických kostýmů. Zvědavě jsme nakoukli především do pavilonu Tanganika, který má nové obyvatele – hejno leskoptví nádherných, drobných pestrobarevných ptáků.

 

   

Celý průvod končil na symbolickém hřbitově pro vyhynulá zvířata. Zde byly rozdávány svíčky, které jste si mohli zapálit a postavit k pomníku vybraného zvířete.

I přesto, že nedávno ostravskou zoo zasáhly silné větry a poškodily některé výběhy, nakonec pracovníci zvládli opravy a mohli tak zoo opět otevřít a pro návštěvníky připravit netradiční zážitek. Musím říct, že večerní návštěvu zoo jsem si užila stejně jako samotný průvod a netradiční masky dětí, které pobíhaly kolem.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *