Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma (Ladislav Zibura)

Někdy není to nejdůležitější cíl, ale také samotná cesta k němu. Ta mnohdy může nabídnout víc, než bychom si mysleli. A co teprve taková cesta dlouhá 40 dní pěšky do Jeruzaléma?

Příběh

Většina cestopisů nám ukazuje, jaké to je v cíli dané pouti, co tam nalezneme. Ladislav Zibura se to ovšem rozhodl změnit, a tak popsal celou svou pouť do Jeruzaléma. Dokázal tak nejen vykreslit smýšlení daných národů, odlišnost kultur, ale také neopakovatelné zážitky z této cesty. Není divu, když se rozhodl vypravit na svoji pouť bez mapy.

Nepřehlédněte záznam z besedy na Humbooku 2017, kde Ladislav Zibura vyprávěl o svém putování, ale i vztahu k rodné zemi.

Styl psaní

Vyprávění nejen sleduje cestu našeho poutníka, je také prokládáno tzv. infoboxy či audioilustracemi, které více dokreslují danou situaci humorným podáním. Seznamuje nás doslova se vším, co nás může na takové cestě potkat od příjemných setkání, přes rozpačité omyly, k nepříjemným potížím. Vše ovšem vnímá a popisuje s nadhledem a humorem sobě vlastním, a tak je audiokniha zábavným zpříjemněním všedního dne.

Knižní trailer

Audio

Co mne opravdu velmi potěšilo, byl zvolený interpret – Ladislav Zibura si totiž knihu načetl sám. Je to, jako by přímo mně vyprávěl o své pouti a je to opravdu výborný poslech. Jako by seděl vedle vás a přímo vám vyprávěl o své pouti, už jen chybí takové to ukazování fotografií se zachycenými okamžiky.

Na druhou stranu vlastně žádné fotografie nepotřebujete, kniha je vyprávěna opravdu barvitě a vše si dokážete představit. Vše navíc podkresluje hudba mezi jednotlivými pasážemi.

Obal

Velmi příjemný obal audioknihy s cestovatelskými motivy a fotografií dobrodruha.

Ladislav Zibura - 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Ukázka

Hodnocení knihy

Audiokniha o jedné nelehké cestě namluvená přímo samotným autorem a cestovatelem Ladislavem Ziburou. Příjemný poslech plný netradičních a neopakovatelných zážitků. Napsáno a namluveno tak bravurně a barvitě, že se obejdete i bez fotografií.

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Ladislav Zibura
Interpret: Ladislav Zibura
Název: 40 dní pěšky do Jeruzaléma
Žánr: autobiografie
Délka: 9 hodin 32 minut
Vydavatelství: Bizbooks
Rok vydání: 2015
Moje hodnocení: 10/10

Fotografie pochází z goodreads.com a www.creativeswall.com.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *