Křest ledního medvěda v Zoo Brno

Dne 16. dubna proběhl v brněnské zoologické zahradě křest ledního medvědice. Jména mohli navrhovat fanoušci a návštěvníci zoologické zahrady a následně z nich vybrala to pravé tenistka Lucie Šafářová.

Chov ledních medvědu je v brněnské zoo velmi úspěšný. Pod vedení chovatele Jaroslava Jasínka medvědi prospívají a medvědice Cora tak na svět úspěšně přivedla 21. listopadu 2015 již páté mládě.

Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno

Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno

Jakmile bylo zjištěno, že se jedná o samičku, proběhlo navrhování jmen návštěvníky zoo. Z téměř 3000 návrhu byly vybrány ty nejlepší, ze kterých následně Lucie Šafářová vybrala pro medvídě nové jméno. To bylo během včerejšího dopoledne odhaleno.

Na křest medvíděte dorazilo opravdu velké množství lidí a již půl hodiny před samotným křtem bylo zábradlí kolem výběhu ledních medvědů kompletně obsazeno. Ve výběhu mohli návštěvníci pozorovat pouze Coru s mládětem. Samec je aktuálně odchováván v jiném výběhu, aby neublížil mláděti.

Celý křest doprovázely příběhy a zajímavé informace ze života brněnských ledních medvědů. Tuto událost si pak nenechali ujít ministryně školství Kateřina Valachová a primátor města Brna Petr Vokřál, kteří společně s Lucií Šafářovou nakrmili lední medvědy symbolickými dorty z ledu, ryb, zeleniny a ovoce.

Malá medvědice dostala jméno Noria dle hlavní hrdinky románu Strážkyně pramene od Emmi Itäranta. Tento příběh vypráví o globálním oteplování, které v současnosti zasahuje do života ledních medvědů ve volné přírodě.

Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno

Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno Křest ledního medvěda v Zoo Brno

Během dne pak doprovázel návštěvníky další program, jako promítání nejzajímavějších videí z porodního boxu ledních medvědů, autogramiády, kvízové trasy pro děti či dílničky s medvědí tematikou. Den zpestřoval i maskot ledního medvěda, který rozdával zmrzlinu zdarma.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *