Koncert skupiny Kabát v Ostravě

V průběhu května a června 2015 vyrazila skupina Kabát na open air turné po České republice. Mimo jiné zavítala i do Ostravy, kde zahrála na atletickém stadionu Sareza Poruba dne 9. června 2015.

Vyjeli jsme s předstihem, v takovou rozumnou dobu, abychom chytili lepší místa. Sice nás všechny ty davy mířící ke stadionu vyděsily, ale nakonec jsme stáli rozumně. Tedy asi tak, můj přítel viděl krásně, já jen na špičkách. Zavedla bych pravidlo, že malí dopředu a velcí dozadu. Ale i přesto jsem si následující hodiny parádně užila.

Skupina Kabát červen 2015 Poruba

Věděli jste, že tohle monstrózní pódium s veškerou technikou převáželo 28 kamionů?

Ale abych se vrátila zpět na začátek.
Stadion se začal pomalu zaplňovat, náladu upevňoval český zlatavý mok v kelímku s potiskem skupiny Kabát (škoda jen, že datované na minulý rok) a na pódiu se pomalu chystala první skupina. Já mezitím stihla ochutnat ještě speciální energeťák Šaman od Kabátů a Eliška zazáviděla slečnám, které ho prodávaly, perfektní brigádu. No kdo by nechtěl být na koncertě a ještě za to dostat zaplaceno?

Skupina Kabát červen 2015 Poruba

Předskokany na celém turné je skupina Blue Rocket, která pomalu začala svojí hudbou uvolňovat návštěvníky. Některé sice nepřesvědčila a netrpělivě čekali na skupinu Kabát, ale jiní si začali v rytmu jemně hýbat. Bylo to takové příjemné navození atmosféry.

Na své vystoupení měli necelou hodinu a kolem nás to začalo houstnout. Každý už totiž očekával nástup hlavních hvězd večera a chtěl vidět co nejlépe. Jakmile dozněly poslední tóny hudebníků Blue Rocket, ozvaly se první potvrzující pokřiky „My chceme Kabáty“.

Skupina Blue Rocket předskokani skupiny Kabát červen 2015 Poruba

Ti se tedy nechali ještě hodnou chvíli prosit, ale nakonec na pódium přišli a pořádně to rozjely. Užívali jsme si tak nejen jejich novinek, ale také staré dobré pecky.
Ovšem zpočátku bylo velmi zneklidňující, když všichni jako jeden muž vytáhli mobily a začali natáčet. Už tak jsem měla přes ramena problém vidět, co bych ráda a po tomhle výstřelu rukou co nejvýše jsem se tak leda mohla koukat na oblohu.

A víte co? Nebyla jsem očividně jediná, komu to vadilo. Po několika písničkách se i Pepa Vojtek rozhodl promluvit ke svému publiku a umravnit jej se slovy, že se na ty roztřesené nahrávky stejně nebude dát dívat, ať raději vytáhnou zapalovače.

Mobily zmizely a s nimi nastoupila teprve nyní ta perfektní atmosféra. Teprve teď bylo vidět ty pravé fanoušky, všichni se dali do zpěvu a písničky si opravdu hodně užívali.

Celé vystoupení doprovázela animace na mohutných obrazovkách. Občas se zde mihly i záběry na hudebníky, škoda jen, že tohle bylo spíše jen výjimečné, protože malí lidé jako já by to velmi ocenili.

Skupina Kabát červen 2015 Poruba

Co se ale musí nechat, byly světelné efekty doplněné k některým písničkám. Z nejvyšších částí se v pravidelných synchronizovaných intervalech rozhořely a zase zhasínaly velké ohně. Doplnily tak atmosféru třeba takové písničce Go satane go.
V pozdější fázi koncertu jsme se dočkali dokonce menšího ohňostroje, který se následně opakoval i na samotný závěr.

Konec nikdo nečekal, bylo to náhlé a tak všichni začali skandovat, aby zavolali skupinu zpět. Vždyť je přeci potřeba se rozloučit! Dali si tedy načas, ale nakonec se opravdu ještě jednou vynořili na pódium a rozjeli poslední pecky.

Byl to ale už definitivní závěr a další skandování je nemohlo zvrátit. Možná také hlavně proto, že trsátka už letěla mezi fanoušky.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *