Již uběhlo sto let od převratného roku 1918 a Albert přichází s tematickou společenskou hrou

Možná ještě ne, ale možná jste již také postřehli v prodejnách řetězce Albert společenskou hru připomínající naše poslední století. Už ji mám konečně doma, tak pojďme nakouknout, copak to je vlastně zač.

Akce s touto hrou probíhá od 19. 9. 2018 do 6. 11. 2018 nebo do vyprodání zásob, kdy si můžete všimnout v regálech speciální společenské hry a dalších šest karetních rozšíření. Hra má oslavovat posledních sto let na našem území a přibližuje nám historické milníky, kulturní památky, sport, zeměpis, ale přiblíží nám třeba i významné osobnosti.

 

Pointou hry je postupné střídání hráčů, když každý si hodí kostkou a dle barvy na kostce dostane otázku z daného okruhu a tři varianty odpovědi, ze kterých musí vybrat tu správnou. Pak jsou zde speciální políčka, na kterých jsou tipovací otázky. Do těch se zapojují všichni hráči a posouvají se ti s nejbližším tipem.

Hru jsme si zahráli, je poměrně svižná a přijde mi jako taková zjednodušená verze deskové hry Česko. Obě dvě hry vznikly pod taktovkou vydavatelství Albi, takže podobnost i chápu. A v čem je jednodušší? V deskovce Česko musíte sesbírat karty ze všech oblastí, kde jsem se třeba nemohla dostat přes sport. V deskovce Naše století se posouváte kupředu díky správným odpovědím a když vám nesedne jedna oblast, jistě si v dalším kole nahodíte jinou. A také se můžete posunout, když budete tipovat nejlépe na otázku pro všechny.

 

Ukázkové otázky

Na kterou řeku nejčastěji vzpomíná ve svých povídkách spisovatel Ota Pavel?

 • na Ploučnici
 • na Jizeru
 • na Berounku

Jaká je nejvyšší hora Moravy?

 • Praděd 1491 m n. m.
 • Kralický Sněžník 1424 m n. m.
 • Mravenečník 1423 m n. m.

Správné odpovědí: na Berounku, Praděd 1491 m n. m.

Proč říkám hře ano?

Pokud se zapojíte do sbírání bodů (více info níže), je hra opravdu za pakatel. Je to výborná věc na rodinné sešlosti, kde se sejdou děti, rodiče i prarodiče a všichni mohou porovnávat své znalosti a vzpomínat. Navíc pro ty nejmenší jsou připravena dvě speciální dětská rozšíření, takže se jim otázky dokonale přizpůsobí.

Jak hru získat?

Lze ji (do vyprodání zásob) zakoupit za plnou částku 499 Kč nebo se zapojit do sbírání bodů. Pak hra stojí 18 bodů + 89,90 Kč, což je velmi příjemná cena. 1 bod získáte za každých 200 Kč nákupu či za speciálně označený produkt. Navíc získáváte od Albertu 3 bonusové body do začátku, takže vlastně musíte nasbírat 15 bodů.

Na stejném principu funguje sbírání bodů na rozšíření této hry. Každé rozšíření stojí 99,90 Kč nebo 11 bodů + 19,90 Kč. Opět máte 3 body zdarma do startu, takže v podstatě stačí nasbírat 8 bodů.

Sběratelské letáky naleznete na každé pokladně nebo si je můžete stáhnout zde a vytisknout.

 

Máte rádi znalostní hry?
Brousíte si zuby na deskovou hru Naše století?

2 Komentáře
 1. K
  K says:

  Na hru jsem v obchodě narazila, ale bohužel nechodím do Albertu tak často, aby se mi vyplatilo sbírat body. Ale nápad je to skvělý. Stejně tak jako byly před pár lety v Albertu klasické pohádky.

  Odpovědět
  • Dragell
   Dragell says:

   My máme nejblíže Albert nebo Tesco, takže jsme na hru stihli nasbírat. Ale jinak souhlasím, je výborné, že obchodní řetězce dělají takovéto akce jenom za to, že u nich nakupuješ. Pohádkové knížky mám také dvě doma a mám dojem, že se to u nich opakovalo už vícekrát :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *